96/10/2 - 14:09
شماره مطلب : 10190

اختتامیه جشنواره"دانش آموز انقلابی"(96/10/2)

آیین اختتامیه جشنواره "دانش آموز انقلابی" با یاد و خاطره شهید حاج علی خوش لفظ در اتحادیه استان همدان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، اختتامیه جشنواره دانش آموز انقلابی در این اتحادیه برگزار شد.  این مراسم با حضور شرکت کنندگان در این جشنواره علمی، فرهنگی و هنری شروع شد. 
در این مراسم دکتر سی علیرضا رسولی، معاونت برادران اتحادیه گفت: دانش آموزان باید در انجمن های اسلامی به کار جهادی و انقلابی بپردازند. 
رسولی با اشاره به اهمیت توجه به اصول روحیه انقلابی گری گفت: یک دانش آموز انقلابی باید در کارهای خود امور اصلی و فرعی را تشخیص دهد. 
معاون برادران اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان افزود: ما دانش آموزی را نمیخواهیم که وقت خود را برای فعالیت دانش آموزی بگذارد اما درسش را رها کند. دانش آموزی که برای هیئت و حلقه معرفت وقت بگذارد اما با خانواده اش خوش رفتار نباشد باید در انقلابی گری خود شک کند. رسولی در ادامه اخلاص و توجه به بیت المال را از دیگر اصول روحیه یک دانش آموز انقلابی دانست و افزود: باید همیشه مراقب این روحیات در خودمان باشیم تا خدای نکرده به انحراف کشیده نشویم.
در این مراسم همچنین از برگزیدگان  جشنواره دانش آموز انقلابی تقدیر شد. زارعی دبیر برگزاری این جشنواره در رابطه با تعداد شرکت کنندگان در جشنواره دانش آموز انقلابی گفت: مجموعا بیش از 70 نفر در این جشنواره شرکت کردند و مجموع آثار ارسالی به بیش از 150 اثر میرسد. این آثار از مدارس متوسطه اول  دوم پسرانه و دخترانه جمع آوری شده بود و در این اختتامیه سه نفر از برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد. زارعی در ادامه با اشاره به جوایز گفت: کمک هزینه سفر به مشهد مقدس، کارت هدیه 100 هزار تومانی و کارت هدیه 50 هزار تومانی به ترتیب به نفرات اول تا سوم هر بخش اهدا شد.
در ادامه برنامه تحلیف مسئولان جدید انجمن اسلامی پسران شهرستان همدان انجام گرفت که در آن 10 مسئول انجمن جدید در مدارس مختلف معرفی شدند و آیین تحلیف را اجرا کردند و با یکدیگر در راستای فعالیت در جهت آرمان های انقلاب اسلامی هم قسم شدند. 
در این برنامه همچنین یاد و خاطره شهید جانباز، حاج علی خوش لفظ زنده شد و نیز دانش آموزان با تمثال این شهید بزرگوار عکس یادگاری گرفتند.
تصاویر