96/11/3 - 15:07
شماره مطلب : 10370

برگزاری همایش " جهان، بدون ترور " در آذربایجان غربی(96/11/3)

در راستای برگزاری سلسله نشست های جهان، بدون ترور در استان آذربایجان غربی، این نشست در واحدهای برادران و خواهران شهرستان ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان آذربایجان غربی، در راستای برگزاری سلسله نشست های جهان بدون ترور در آذربایجان غربی، این نشست، ویژه اعضای انجمن های اسلامی برادران و خواهران شهرستان ارومیه در سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار در سالن همایش های حوزه هنری و با حضور مدیران و معاونین آموزشگاه های این شهرستان برگزار شد.

در این نشست، که با هدف ایجاد گفتمان و جریان‌سازی به منظور آگاهی بخشی، ایمن‌سازی، ترمیم و اصلاح ساختارهای آسیب‌پذیر و اقدام پیشگیرانه، فعال و مؤثر در مقابله با تهدیدات و با هدف توانمندسازی و آگاه سازی دانش آموزان در مقابل پدیده ای که جهان با آن روبرو است، برگزار می شود، سروان عبداله زاده، کارشناس مسائل سیاسی، اجتماعی سپاه ارومیه با طرح موضوعات مختلف در مورد روشهای تروریسم از جمله تروریسم زیستی، تروریسم نیابتی، کشاورزی، محیط زیستی، اقتصادی، رسانه‌ای و جدیدترین آنها تروریسم سایبری، بر تلاش دشمن جهت وارد کردن هجمه و ضربه به کشور های اسلامی علی الخصوص ایران اسلامی تاکید کرد و بر لزوم آگاهی هرچه بیشتر امت اسلامی به خصوص دانش آموزان به عنوان آینده سازان مملکت اشاره کرد. عبداله زاده گفت: یکی از بارزترین و آشکارترین روش های نفوذ دشمن در بین امت اسلامی، به ویژه نوجوانان و جوانان، فضای مجازی و نرم افزارهای قدرتمند طراحی شده در این زمینه می باشد که به صورت رایگان در اختیار کشورهای اسلامی قرار می گیرد و باید در این امر تامل کرد. وی ادامه داد: چطور ممکن است نرم افزارهای علمی و مثمر ثمر با هزینه های کلان می باشند و برای تهیه آن می بایست هزینه کرد اما این نرم افزارها توسط شرکت های نظام سلطه بدون هیچ هزینه ای در اختیار کشورها قرار می گیرند. ایشان در ادامه ی این بحث بر تشکیل پایگاه های جمع کننده ی داده در کشورهای سلطه گر اشاره کرد و بر لزوم استفاده بیشتر و حمایت از نرم افزارهای و پیام رسان های داخلی تاکید کرد.

ایجاد تغییرات در اقلیم و جغرافیای مناطق، از بین بردن پوشش های گیاهی جهت افزایش ریزگردها در منطقه و ایجاد آلودگی از زیر شاخه های بیو تروریسم و تروریسم کشاورزی از موضوعات دیگر مطرح شده در این نشست توسط عبداله زاده بود.

عبداله زاده در ادامه برنامه ویژه خواهران گفت: اولین کلمه اي که از ترور به ذهن میرسد، گروه هاي تروریستی مانند داعش یا سازمان منافقین است، اما در اصل 33 نوع ترور در جهان از جمله تروریسم کشاورزي، تروریسم زیستی، تروریسم محیط زیستی، تروریسم اقتصادي، تروریسم رسانه اي، تروریسم سایبري و جنگ هاي نیابتی می باشند. وی گفت: یکی از نگران کننده ترین اقدامات نظام سلطه، هدف گرفتن بنیان خانواده به طرق و ترورهای مختلف می باشد و هدف آنها سست کردن بنیان خانواده ایرانی توسط تحت تاثیر قرار دادن بانوان ایرانی به عنوان اصل یک خانواده می باشد. عبداله زاده ادامه داد: دشمنان دین اسلام با ترس از تغییر تناسب جمعیت میان ادیان از سال 2070 میلادی از هم اکنون به فکر تغییر در الگو و نرخ باروری کشورهای اسلامی افتاده و با استفاده از روشهای بیو تروریسم سعی در کاهش نرخ باروری در جوامع اسلامی دارد. وی خاطر نشان کرد: در این بین پخش سریال ها و فیلم های سینمایی هدف دار، ترویج فرهنگ ها و جشن های غربی، نفوذ از طریق گوشی های هوشمند، طرح برخی مسائل سخیف همانند ازدواج سفید و چهارشنبه های سفید از جمله موضوعات زیر مجموعه تروریسم رسانه ای می باشند که به عنوان خاموشترین نوع تروریسم، دشمن با سرمایه گذاری کلان سعی در گسترش آن در جوامع اسلامی به ویژه در میان بانوان دارد و جز به فراموشی سپردن فرهنگ های اصیل داخلی و تخریب و تضعیف جوامع اسلامی هدف دیگری را دنبال نمی کنند.

در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین نوروز نژاد، مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان ارومیه در رابطه با وجود بحث ترور در تاریخ اسلام گفت: در تاریخ اسلام نیز نمونه هاي متعددي از ترور شخصیت های مهم از جمله به شهادت رساندن امامان معصوم (ع) با سموم و به طرق مختلف اشاره کرد و افزود: تروریسم در دیدگاه اسلام عملی نامشروع، غیرانسانى و مخالف با اهداف و ارزش هاى والاى الهى بوده و هیچ گونه ارتباطی با فریضه جهاد، که یکى از استراتژى هاى مهم اسلام براى اصلاح جامعه بشرى است، ندارد.

در حاشیه ی این نشست نیز، محمدی و حنانی، معاونت برادران و خواهران استان به تشریح و تبیین جشنواره های مدرسه انقلاب و مداد کم رنگ پرداخت، و بر برگزاری هرچه پرشور تر این جشنواره ها و علی الخصوص نمایشگاه های دانش آموزی مدرسه انقلاب تاکید کرد.

در پایان، از مدیران و معاونین پرورشی مدارس همکار با اتحادیه استان در زمینه های مختلف قدردانی و تشکر به عمل آمد.

تصاویر