96/11/8 - 09:17
شماره مطلب : 10411

جلسه هم اندیشی "وضعیت اقامه نماز در مدارس" با نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه(96/11/8)

به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمانشاه جلسه ای با موضوع وضعیت اقامه نماز در مدارس با حضور مدیران و مسئولین ذیربط در دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه برگزار شد
به گزاش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمانشاه : جلسه ای با موضوع وضعیت اقامه نماز در مدارس با حضور مدیران و مسئولین ذیربط در دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمانشاه در روز شنبه 7 بهمن  برگزار شد.
در ابتدای جلسه بعد از تلاوتی چند از کلام الله مجید علی صفدری مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمانشاه اهداف پیشنهادی و اجرایی خود را در خصوص بهبود وضعیت نماز در مدارس بیان کرد.
ایشان خاطرنشان کرد با توجه به اینکه اقداماتی در استان در جهت ترویج نماز در مدارس استان صورت گرفته اما در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و می توان با برنامه ریزی و همکاری دستگاه های مرتبط گام های بلندی در این راستا برداشت.
در ادامه جلسه معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه و مدیر ستاد اقامه نماز در استان گزارشی از وضعیت و روند برپایی نماز جماعت در مدارس استان ارائه کردند.
سپس حضرت آیت الله مصفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در نشست بررسی اقامه نماز در مدارس ابراز داشت: توجه به نماز در تمام ابعاد زندگی انسان اثرگذار بوده و زمینه سعادتمندی انسان را فراهم می کند. 
امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: نماز پاسخگوی تمام نیازهای انسان بوده و می تواند تمام ابعاد و شئونات زندگی انسانها را اصلاح کند. 
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه مطرح کرد: باید اقامه نماز در جامعه رونق داده شود و مسؤولان توجه بیشتری به اقامه نماز جماعت داشته باشند. 
وی در ادامه بیان داشت: اقامه و رونق بخشی به نماز از سیاست های رهبر معظم انقلاب بوده و باید در جهت احیای اقامه نماز در جامعه تلاش بیشتری صورت گیرد. 
آیت الله علما اظهار داشت: مدارس به عنوان مکان اصلی پرورش و تربیت نسل آینده کشور باید اقامه نماز را در اولویت قرار داده و در این امر مشوق دانش آموزان باشند. 
امام جمعه کرمانشاه در پایان عنوان داشت: دانش آموزان در سنین نوجوانی گیرایی بالایی داشته و اگر در این سن با برکات و اثرات نماز آشنایی پیدا کنند تا سالیان سال اهمیت این فریضه در ذهن و روح آنها ثبت خواهد شد.
مسئولین و نمایندگان ادارات ستاد اقامه نماز استان، حوزه های علمیه، آموزش و پرورش، سازمان توسعه و تجهیز مدارس، تبلیغات اسلامی، بسیج دانش آموزی، اوقاف و امور خیریه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در جلسه مذکور حضور داشتند.
تصاویر