96/11/8 - 13:45
شماره مطلب : 10416
در سفر مدیر روابط عمومی و امور بین الملل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به خراسان رضوی :

طرح های "خادمیار رسانه" و "خادمیار مجازی" ویژه انجمنی ها کلید خورد

در دیدار صمیمی مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور و معاون ارتباطات آستان قدس رضوی، از طرح های «خادمیار رسانه» و « خادمیار مجازی» ویژه دانش آموزان انجمنی با مشارکت آستان قدس رضوی، خبر داده شد.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل اتحادیه  کشور  که به منظور ایجاد بستری مناسب و تسهیل ارتباطات رسانه ای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به مشهد مقدس سفر نموده بود،  به همراه مهندس حوائجی (مسئول اتحادیه خراسان رضوی) با معاون ارتباطات و رسانه  آستان قدس رضوی در روز شنبه ۷ بهمن ماه ۱۳۹۶ در محل دفتر مرکزی نمایشگاه های آستان قدس رضوی دیدار نمود.
مهندس حوائجی در ابتدای این جلسه با بیان اهداف و مأموریت های انجمن های اسلامی در مدارس، گزارش مختصری از چگونگی روند فعالیت های اتحادیه و انجمن های اسلامی ارائه کرد.
وی دو ماموریت اصلی اتحادیه را نیروسازی و جریان سازی معرفی نموده و گفت : رویکرد اتحادیه در حوزه نیروسازی، زبده پروری بوده و مبانی تربیتی ما بر اساس مبانی تربیتی دین اسلام و نگاه راهبردی ما تربیت حماسی است و بر این اساس برنامه های سالانه تشکل مردمی انجمن های اسلامی دانش آموزی تدوین گردیده  است.
مسئول اتحادیه خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهميت حضور جدي تر رسانه‌هاي انقلابی در فضاي كشور، خصوصاً در حوزه عمومي دانش‌آموزان، با اشاره به نشريات دانش‌آموزي نگاره  و آینده سازان که توسط مجموعه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی منتشر می گردد، گفت : این نشریات توانسته است ضمن تربيت خبرنگاران و نويسندگان متعهد و متخصص، تأثيرات مطلوبي را بر مخاطبين نوجوان و جوان داشته باشد.
آقای رمضانعلی نیز با تبریک انتصاب آقای موسوی در سمت معاونت ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی و آرزوی موفیقت برای ایشان و همکاران محترمشان، با اشاره به در پیش بودن ایام الله دهه فجر و آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نکاتی را درخصوص چگونگی برگزاری «نمایشگاه های سراسری مدرسه انقلاب» توسط دانش آموزان در سراسر کشور ارائه نمود.
در ادامه این جلسه آقای موسوی(معاون ارتباطات و رسانه ای آستان قدس رضوی) ضمن خوش آمد گویی و بیان خاطرات شیرین دوران حضور خود در انجمن اسلامی مدرسه، با اشاره به استقلال هویتی تشکل مردمی و انقلابی انجمن های اسلامی دانش آموزی، گفت : یکی از ویژگی های  انجمن های اسلامی این است که در طی مسیر انقلاب، گرفتار جناح زدگی نشده و در ساختار و سیری کاملا معقول ، منطقی و ولایی بوده است.
وی، کادرسازی در حوزه های مختلف متناسب با نیازهای انقلاب و نظام را از ویژگی های دیگر انجمن اسلامی دانسته و افزود : تربیت نیروهایی موثر و توانمند با حفظ ارتباط و پیوند آنها با ولایت، از مزیت های بارز این نهاد می باشد.
آقای موسوی، تعامل بیشتر مجموعه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان را با آستان قدس رضوی در حوزه های مختلف خواستار شد و عنوان کرد : ما در بخش معاونت ارتباطات و رسانه می توانیم  با توجه به اینکه اهداف مشترک تربیتی داریم ، خدمات بیشتری در بستر شبکه های اجتماعی و فضای مجازی متناسب با نیاز روز نوجوانان و جوانان ارائه کنیم.
معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به عملیاتی نمودن طرح های « خادمیار رسانه » و «خادمیار مجازی» ویژه نوجوانان و جوانان با همکاری و همراهی مجموعه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی اشاره نموده و بیان داشت : انشاءالله پیش نویس این طرح ذیل تفاهم نامه جامع آستان قدس رضوی و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با انجام کارشناسی های تخصصی، ارائه خواهد شد.
تصاویر