97/1/8 - 13:40
شماره مطلب : 10742
توسط نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

آیه تشکیلاتی سال 97 اعلام شد

آیه بیست و نه سوره فتح توسط نماینده مقام معظم رهبری در حرم رضوی با حضور بیش از ۳ هزار دانش آموز انجمن های اسلامی اعلام شد

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، گردهمایی ملی " اعلام آیه سال اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان" با حضور بیش از سه هزار نفر از اعضای برگزیده انجمن های اسلامی دانش آموزان و سخنرانی حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری (نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در محل رواق شیخ حر عاملی حرم مطهر رضوی در شامگاه سه شنبه هفتم فروردین ماه ۱۳۹۷ برگزار شد.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان ضمن تبریک میلاد امام جواد (ع) گفت : تولد ایشان یک رویداد معمولی نبود به‌نحوی‌که ولادت امام جواد (ع) به ولادت حضرت زهرا(س) تشبیه شده است و کسانی که اهل دقت هستند، اعتقاد دارند همان‌طور که حضرت زهرا (س) کوثر نبوت هستند، ایشان نیز کوثر امامت هستند.
وی با اشاره به تعبیر امام رضا (ع) از تولد حضرت جواد (ع) ، تصریح کرد: امامت ایشان دلیل، حجت و حقانیت امامت را به شکل متفاوتی اثبات کرد به این معنا که امامت یک منصب کاملاً الهی است زیرا یک کودک هفت‌ساله در چنین جایگاهی قرار می‌گیرد و تمام آن علمی که به امامان داده شده را نیز در اختیار دارد.
حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری در بخش دیگری از بیانات خود اظهار کرد: افراد حاضر در این نشست در واقع جمع برگزیده و منتخبی هستند که از سراسر استان‌های کشور با عنوان «خادم یاری حرم مطهر حضرت رضا (ع)» کنار یکدیگر جمع شدند که این اتفاقی بسیار مبارک و فرخنده بوده و ما آن را در آغاز سال جدید به فال نیک می‌گیریم.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه ضمن تقدیر از تولیت آستان قدس و اجراکنندگان طرح «خادم یاری» حرم مطهر رضوی گفت : این طرح ابتکاری، بشارتی است برای توسعه معنای خدمت در بارگاه مطهر رضوی تا تمام دلدادگان و عاشقان حضرت رضا (ع) که علاقه دارند یک روز در حرم مطهر به‌عنوان خادم حضور پیدا کرده و خدمت کنند.
وی با اشاره به اینکه نوجوانان حاضر در این جلسه، همزمان چهار بهار را تجربه می‌کنند، افزود: اولین بهار، بهار طبیعت و سال جدید است که آغاز آن با پیام رهبر معظم انقلاب و سخنرانی ایشان در حرم مطهر همراه بود و دومین، بهارِ معنویت است که با ماه رجب آغاز شد.
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری ماه‌های رجب، شعبان و رمضان را فصل بهار معنویت دانسته و خاطرنشان کرد : این فصل، زمان بندگی، نیایش، ارتباط با طراوت و با نشاط با خداوند است که فروردین این فصل بهار معنوی ماه رجب است.
نماینده مقان معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بهار سوم را زیارت حرم امام رضا (ع) اعلام و اضافه کرد: بهار دیگری که من و شما در آن هستیم بهار زیارت است؛ زیارت حرم رضوی به‌تنهایی یک فضای کاملاً بهاری است که در آن احساس رویش و شکفتن را شما تجربه می‌کنید و چهارمین بهار، بهار جوانی است که شما در حال حاضر در این دوران بسیار مهم و سرنوشت‌ساز هستید که خداوند متعال طراوت و شکفتن این بهار را در فکر، روح و جسم شما به امانت گذاشته است.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به اینکه امسال سال حمایت از کالای ایرانی می‌باشد افزود: اگر از کالای ایرانی حمایت شود اشتغال بسیاری از جوانان کشور حل خواهد شد.
وی با اشاره به این که انقلاب اسلامی مقدمه‌ای است برای فتح‌های بزرگتر و گشایش‌های بیشتر در زمان ظهور امام زمان (عج) تصریح کردند : در مدرسه خود، از هر فرصتی برای بازخوانی انقلاب اسلامی و شناسایی دستاورد‌های آن استفاده کنید و کمبود‌ها و نواقص را فراموش نکنید چرا که کمبود‌های موجود فقط به دست شما نسل آینده برطرف خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد : امسال آیه ۲۹ سوره مبارکه فتح تعیین کننده سیر و سلوک یک سال آینده اعضای انجمن اسلامی است.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه با بیان اینکه ابتدای این سوره با فتح و پیروزی آغاز می‌شود، گفت: همراهان همیشگی پیامبر(ص) در برابر کفار سخت هستند و در برابر انسان‌های مومن بسیار مهربان می‌باشند، زیرا شهد شیرینی بندگی خدا را چشیده اند و همیشه به دنبال پیدا کردن رضای خداوند متعال هستند.
لازم به ذکر است در حاشیه این همایش بزرگ ملی، تفاهم نامه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با آستان قدس رضوی درخصوص همکاری های دوجانبه فرهنگی و اجتماعی در حوزه نوجوانان و جوانان با حضور حامد علامتی (دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان) و حجت الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد( ریاست سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی) امضاء گردید.

تصاویر