97/2/22 - 08:27
شماره مطلب : 10851

دیدار کادر استانی اتحادیه آذربایجان غربی با مدیر کل آموزش و پروش(97/2/22)

مسئول و اعزای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان آذربایجان غربی، با مدیر کل آموزش و پرورش دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان آذربایجان غربی، به مناسبت تبریک انتصاب محمدی، مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی و همچنین در آستانه روز معلم، کادر ستادی استان آذربایجان غربی با وی دیدار کردند.
در این دیدار، محمدی، مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و آرزوی توفیق روز افزون برای تمامی فعالین فرهنگی و خصوصا اتحادیه انجمن های اسلامی، در این راستا بر ایجاد رابطه ای صمیمی تر و تنگاتنگ با آموزش و پرورش و تمامی تشکل های دانش آموزی دیگر تاکید کرد. محمدی گفت: کار فرهنگی همانند رزم در جبهه است، و هر مرکز فعال فرهنگی همانند یک لشگر و یا یک گردان با ویژگی های خاص می باشد، اگر تمامی این اجزاء هماهنگ با یکدیگر نباشند، به هدف نهایی خود که شکست دشمن می¬باشد نخواهد رسید. بنابراین تشکل های دانش آموزی اعم از اتحادیه نیز بایستی هم با بدنه¬ی آموزش و پرورش و هم با یکدیگر کاملا هماهنگ عمل کنند تا در نهایت به هدف خود که تربیت نیروهای کارآمد، متعهد و انقلابی است، برسند.
وی ادامه داد: تربیت نیرو، قبل از آموزش اهمیت دارد، ما اگر نیروهای علمی متخصص ولی غیر متعهد تربیت کنیم، به هدف خود نرسیده ایم، چون فرد بدون تعهد کار خود را به دستی انجام نخواهد داد و ارزش های واقعی در ارائه خدمت را فراموش خواهد کرد، بنابراین تربیت اساس پرورش نیروی کارآمد است و در وهله¬ی اول تربیت نیرو است تا آموزش وی. محمدی اظهار کرد: آموزش و پرورش در مسیر تربیت نیروهای زبده و با ایمان به تشکل های دانش آموزی و علی الخصوص اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به عنوان یکی از قدیمیترین تشکل های دانش آموزی نیاز دارد تا متولی امر تربیت دانش آموزان باشد و این امر به تنهایی میسر نخواهد بود. ایشان در انتها بر انتخاب و گزینش صحیح دانش آموزان برای ورود به بدنه¬ی تشکل ها اشاره کرد و بر لزوم به خرج دادن وسواس بیشتر در انتخاب دانش آموزان تاکید کرد.
در این دیدار، قاسمی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز، ضمن قدردانی از تمامی تلاش ها و فعالیت های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، این تشکل را یکی از همراه ترین و هماهنگ ترین تشکل ها با آموزش و پرورش در سال گذشته خواند و خواستار ادامه این روند در سال تحصیلی جدید نیز شد.
در پایان نیز، خلفی مسئول اتحادیه استان، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز معلمح، به ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته و تبیین برنامه های آتی و اهداف اتحادیه در سال جدید پرداخت. همچنین وی از اجرای سراسری طرح معلم برپا در هفته معلم خبر داد.

تصاویر