97/2/23 - 14:29
شماره مطلب : 10869
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه در یادواره 43 شهید دانش‌آموز مدرسه امام خمینی (ره) شهریار

ارزش‌های دفاع مقدس را با کلمات نمی‌توان بیان کرد/ با روحیه انقلابی در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمنان ایستاده‌ایم

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: ارزش‌های دفاع مقدس را با کلمات نمی‌توان بیان کرد.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه بعد از ظهر شنبه بیست و دوم اردیبهشت در یادواره 43 شهید دانش‌آموز مدرسه امام خمینی (ره) شهریار که در مهدیه امامزاده اسماعیل (ع) برگزار شد، اظهار کرد: ارزش‌های دفاع مقدس را با کلمات نمی‌توان بیان کرد.
وی بیان کرد: همان‌گونه که باران، طبیعت و محیط زندگی ما را امروز با طراوت ساخت، دانش‌آموزان به واسطه برنامه‌ریزی و برگزاری این مراسم، محیط را با طراوت و معطر ساخته‌اند.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه با تقدیر از خانواده‌های شهدای حاضر و حامی معنوی این مراسم تصریح کرد: مهم این است که این برنامه به وسطه دانش‌آموزان برنامه‌ریزی شده و همهامورات منتهی به برگزاری آن نیز به دست دانش‌آموزان حال حاضر همین مدرسه مدیریت شده و در حال اجرا شده است.
وی ادامه داد: این خط، خط اصلی حرکت شهدا و انقلاب در جمهوری اسلامی ایران است که از ابتدا تا کنون جاری و ساری بوده است.
حاج‌علی‌اکبری خاطرنشان کرد: از زیبایی‌های برگزاری مراسم یادبود شهدای دانش‌آموز ادامه دادن خط سیره شهدا  و انقلاب است که در مدارس به‌واسطه حضور دانش‌آموزان مسؤولیت‌پذیر ادامه داشته است، اینکه شما ببینید نسل جوان ما همان ارزش‌ها، آرمان‌ها و زیبایی‌هایی که در نسل انقلاب بود را دریافت کرده‌‌اند و قدر و ارزش آن را می‌دانند و به آن پایبند هستند، ارزشمند است.
وی گفت: در چند روز گذشته، شاهد برگزاری هفته مقام معلم در کشور بودیم که طبق فرموده‌های مقام معظم رهبری در جلسه‌ای که به همین مناسبت برگزار شد، ایشان به تفسیر جایگاه معلم و آموزش پرداختند و دقت نظر خاصی در راستای داشتن الگو برای نسل جدید را مطرح کرده و فرمودند که شهید حججی می‌تواند نمونه‌ای بارز و سالم از یک الگوی در این زمینه باشد.
نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ادامه داد: این می‌تواند معانی زیادی داشته باشد، زیرا ما در راه اسلام ده‌ها هزار شهید داریم از شهدای دفاع مقدس تا شهدای دفاع از حرم اما در میان این‌ همه گل پرپر شده در راه اسلام رهبر معظم انقلاب اسلامی تنها به شهید حججی می‌پردازند و از نام و نشان ایشان دم می‌زنند.
وی ادامه داد: ایشان در خصوص این شهید می‌فرمایند که خداوند متعال یک حجتی در او قرارداد خصوصاً برای جامعه جوان ما، این حجت در واقع چه نکته‌ای است؟ طریقه زندگی، نوع تفکر و دلایل وی برای رفتن به این راه و همچنین داشتن دلیلی محکم برای شهادت محسن حججی وجود داشته که مهم‌ترین نکته در خصوص او، تعلق وی به نسل جدید است.
*حججی الهام‌بخش و الگویی بسیار مناسب برای نسل جوان
حاج‌علی‌اکبری تأکید کرد: محسن حججی می‌تواند الهام‌بخش و الگویی بسیار مناسب برای نسل جوان ما باشند و وی حجت است زیرا راه وی در جامعه ما ادامه داد و خط شهادت هم به دلیل تعریفات خاص خود و زبان شهادت یک‌زبان فطری و جهانی است و قابل‌فهم برای تمامی مردم نیز است.
وی اظهار کرد: پیامی که از زبان یک شهید منتشر می‌شود به‌گونه‌ای است که همگان آن را خواهند شنید و همه دوست دارند و خود را مخاطب آن پیام  قرار می‌دهند، این پیام همه زبان‌ها، نسل‌ها و خط‌های جغرافیایی را در می‌نوردد و طی می‌کند زیرا این خصوصیت پیام شهداست و شهدای عزیز ما دارای این حس هستند.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه ادامه داد: خداوند کریم و تبارک در جایی که می‌خواهد شهدا را معرفی کند، با تدبیر به معرفی این جایگاه می‌پردازد و می‌فرماید که همواره زنده هستند و حاضر و ناظر و فعال، مؤثر، تعیین‌کننده، پیش برنده و تشویق‌کننده و الهام‌بخش هستند.
وی بیان کرد: خداوند با کسانی که در قضاوت‌های ذهنی خود خیال می‌کنند می‌شود شهدا را با کسانی که از دنیا رفته‌اند مقایسه کنند، برخورد می‌کند، زیرا بارها بیان‌شده که نباید این عزیزان را افراد عادی مقایسه کنید و نه‌ فقط نباید به زبان بگویید بلکه حق ندارید و نباید حتی در ذهن خود هم به آن فکر کنید زیرا بارها در قرآن ذکرشده که شده زنده هستند.
حاج‌علی‌اکبری تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین برنامه‌های نیمه‌شب در نیمه شعبان زیارت امام حسین (ع) است و متن زیارت‌نامه‌ای که برای نیمه‌شب شعبان، جمله‌ای خطاب به آن حضرت دارد که «حسین جان من شهادتت را به یاد دارم، تو نمرده‌ای، بلکه به امید بودن تو و حیات توسط که دل‌های شیعیان تو زنده است».
وی ادامه داد: البته این ویژگی از خصائص اصلی شهادت است و بی‌جهت نیست که پیامبر اسلام (ص) می‌فرمودند «هر خوبی که شما بخواهید محاسبه کنید بالای دست آن خوبی دیگری نیز است تا به مرحله شهادت نزدیک شویم که البته شهادت قله تمام خوبی‌هاست» بالاتر از شهادت که ارزش روحی است نیز در دنیا وجود ندارد چون شهادت به همه خوبی‌های دنیایی ارزش می‌دهد و به‌ تمامی خوبی‌های دیگر زنده‌بودن، حیات داشتن و شادابی می‌بخشد.
*ارزش‌ها در جامعه‌ای که به شهادت ایمان دارد زنده است
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: پس جامعه‌ای که به شهادت ایمان‌ دارند و خانواده‌هایش شهیدپرور بوده و در بین مردمان و جوانانش جمعی مشتاق شهادت باشند ارزش‌ها و تمامی خصلت‌های خوب انسانی مثل کرامت، استقلال، آزادی و امثالهم در آن زنده است و خوشبختانه جامعه ما از یک چنین امکان بسیار بزرگی بهره‌مند‌ است.
وی خاطرنشان شد: به تعبیر مقام معظم رهبری «در هر جامعه‌ای یک شهید کافی است» البته ما امروز شاهد یک مدرسه هستیم که 43 شهید را در راه جامعه خود فدای خوبی‌ها کرده است، این امر بی‌جهت هم نبوده زیرا دشمنان ما دشمنان انقلاب اسلامی و دشمنان هویت انقلاب اسلامی ایران هستند و در واقع دلیل پیروز نشدن دشمنان انقلاب، وجود روحیه انقلابی در جامعه اسلامی ما و جریان داشتن حقیقت شهادت است و به‌ واسطه داشتن این گنج مهم می‌توانیم در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمنان بایستیم.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه در پایان متذکر شد: مهم‌ترین پیام شهدا ماندن ما تا پایان‌ بر سر عهد و  پیمان خود ماندن است و اگر خدا، دین و اولیای را انتخاب کردید پس پای انتخاب خود بایستید و مقاومت کنید.
تصاویر