97/2/24 - 16:36
شماره مطلب : 10880
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

ماه مبارک رمضان قطعه ای ممتاز از زمان است که باید قدر ظرفیت بیکران این ماه را بدانیم

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ضمن حضور در دومین نشست مسئولین اتحادیه استان ها گفت: ماه مبارک رمضان قطعه ای ممتاز از زمان است که باید نسبت به هویت آن معرفت پیدا کنیم و ایمان بیاوریم به ظرفیت بیکران این ماه دست پیدا کنیم

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ضمن حضور در دومین نشست مسئولین اتحادیه استان هابه ایراد سخنرانی پرداخت
وی  با اشاره به شروع ماه مبارک رمضان و آمادگی برای استقبال از این ماه مبارک گفت: آمادگی برای ماه رمضان ، به هویت کاملاً استثنایی و فوق العاده و ظرفیت بیکران این ماه بر می گردد. اساساً باید این هویت به عنوان یک قطعه ی ممتاز از زمان، توسط انسان مومن به رسمیت شناخته و مطالعه شود و نسبت به آن معرفت پیدا کنیم و ایمان بیاوریم به آن چیزی که ماه خدا (شهر الله) نام دارد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: این ماه نه با ماه های بعد و نه با ماه های قبلش قابل مقایسه است زیرا  از طلوع ماه مبارک رمضان تا طلوع ماه مکرم شوال ، برگزیده ی خداوند از زمان است. ماه معظم شعبان خیلی بزرگ است و در همین صلوات شعبانیه، آمده است :«هذا شهر نبیک سید رسلک شعبان الذی حففته منک بالرحمه و الرضوان» که خیلی تعبیر والایی است. ماه شعبان حقیقتاً خیلی بزرگ است. در مورد ماه مکرم رجب که قبل از آن است نیز مطالب و اسرار مختلفی بیان شده است. اما این دو ماه و سایر ماه های برگزیده ی صاحب رتبه مانند ماه ذی الحجه به هیچ وجه قابل مقایسه با ماه مبارک رمضان نیستند.

وی گفت: امکانی که خدای متعال برای بنده ها در ماه مبارک رمضان فراهم کرده است، خیلی فوق العاده است و رحمت و مغفرت و کرامت و ... را در بر می گیرد. از این جهت شاید بتوان گفت خطبه ی شعبانیه که از پیامبر عظیم الشان به ما رسیده است، می تواند پیام این تفاوت را تا حدی به ما برساند. تعابیر شوق انگیز و حرکت آفرین و سرشار از بهجت و سرور و امید را در آن خطبه دیده اید. آن خطبه با جمله ی «ایها الناس انه قد اقبل الیکم شهر الله» شروع می شود و از ایام و ساعات و شب هایش می گوید که همه افضل است و بعد جمع بندی می کند که «و هو شهر دعیتم فیه الی ضیافه الله و جعلتم فیه من اهل کرامه الله». این ماه مبارک رمضان است و اکنون به شما  نزدیک است.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: مخصوصاً این سه روز پایانی ماه شعبان، روز های خاصی برای استقبال است؛ اگر چه اهل معرفت کل ماه های رجب و شعبان را زمان استقبال می دانند و روزه و مناجات و نماز و تمرین دارند تا آماده ی استقبال از ماه مبارک رمضان شوند.

وی با اشاره به آمادگی ماه مبارک رمضان در فضای کاری و خانواده گفت: محیط کار و فضای منزل و انجمن اسلامی خود را در این چند روز باقیمانده آکنده از اشتیاق و استقبال و ادب نسبت به ماه مبارک رمضان قرار دهید که بخشی از آن معطوف به برنامه ریزی کار هایی است که بنا است در طول ماه مبارک رمضان انجام دهید. خصوصاً در فضای مرتبط با انجمن می توانید ابتکاراتی داشته باشید تا این فضا های معنوی به وجود آید.

وی درخصوص برنامه های مربوط به ماه مبارک رمضان گفت: فارغ از برنامه ی خودتان  که برای اتحادیه خواهید داشت، برنامه ی فضای شب های قدر و ارتباط با مسجد و نماز جماعت و نماز جمعه و ایجاد فرصت های شیرین معنوی برای بچه ها قراردهید این یک کار جمعی است که باید داشته باشید. مخصوصاً کار های معطوف به تلاوت جمعی و کار های مرتبط با قرآن کریم که قبلاً داشته اید را باید در این فرصت مورد نظر داشته باشید. بحمدالله تجربه دارید. اینها را هم در دستور کار قرار دهید و ان شاء الله خدا به شما توفیق بدهد تا بتوانید از فرصت معنوی ماه مبارک رمضان برای ارتقای تشکل و مجموعه ی اتحادیه بهره ی مناسبی ببرید.

نماینده مقام معظم رهبری دراتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به اهمیت فضای مجازی و تهدید ها و فرصت های این فضا برای حوزه نوجوان گفت:  فضای مجازی خیلی جدی تر و مهم تر و سرنوشت ساز تر از آن است که فکرش را می کنید؛ لذا در شناخت و بهره برداری و صیانت این فضا باید هوشمندانه وارد شویم و نقش آفرینی مناسب برای یک تشکل انقلابی در تراز اتحادیه را بایستی تعریف کنیم. این نیاز به برنامه و تعریف و راهبرد و برنامه ی عملی بر اساس اتخاذ مبنا دارد. از این جهت از دبیرکل اتحادیه ، مسئولین اتحادیه استان ها و اساتید (آقای خوراکیان و ...) که آمدند هم تشکر می کنم.بحث های مالی هم که دستور کار ویژه ی شما است و بابت آن هم تشکر می کنم. بحمدالله سرعت پیگیری آن نیز خوب است و جدی گرفته شده است. ان شاء الله با همت شما کیفیت و سرعت آن بهتر می شود.