97/3/9 - 09:44
شماره مطلب : 10949
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در آیین تکریم و معارفه مسئول اتحادیه استان ایلام

تربیت سیاسی و اجتماعی مبتنی بر بصیرت از اهداف مهم انجمن های اسلامی است

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در آیین تکریم و معارفه مسئول اتحادیه استان ایلام گفت: اتحادیه متولی تعلیم و تربیت نیست بلکه مکمل و مصحح آن بر اساس برنامه‌های تحول بنیادین آموزش و پرورش است و به تقویت بنیه‌ی دینی دانش‌آموزان کمک می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه استان، «حامد علامتی» در مراسم معارفه‌ی مسئول جدید اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان ایلام اظهار کرد: این اتحادیه ریشه در انقلاب اسلامی دارد و همزاد انقلاب است و در آغاز نهضت امام خمینی(ره) توسط دانش‌آموزان بنیان نهاده شد.
وی با بیان اینکه اوج فعالیت اتحادیه در قبل از به ثمر نشستن انقلاب اسلامی بین سال‌های 54 تا 57 بود، تصریح کرد: اتحادیه در این سال‌ها با تقدیم 50 شهید دانش‌آموز در مقابل دانشگاه تهران در جریان اعتراض به رژیم ستمشاهی نقش خود را به خوبی ایفا کر و بعد ا ز انقلاب به نهادی بزرگ و تناور تبدیل شد که هم‌اکنون توسط نماینده مقام معظم رهبری و با کمک دانش‌آموزان اداره می‌شود.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان رسالت این اتحادیه را نیروسازی و جریان‌سازی دانست و ادامه داد: این اتحادیه در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی نقش خود را در پاک کردن مدارس ار اندیشه‌های التقاطی به خوبی ایفا و در دوران دفاع مقدس نیز 30 هزار شهید را تقدیم میهن اسلامی کرد.
علامتی با تاکید بر اینکه سلاح دانش‌آموز عضو اتحادیه، قلم، علم و تدبیر است، تصریح کرد: در اتحادیه دانش‌آموز میزبان و برنامه‌ریز و برگزار کننده برنامه‌ها است و در عین حال از برنامه‌های تکاملی که مبتنی بر اندیشه‌های امام و رهبری است استفاده می‌کند.
وی تاکید کرد: اتحادیه متولی تعلیم و تربیت نیست بلکه مکمل و مصحح آن بر اساس برنامه‌های تحول بنیادین آموزش و پرورش است و به تقویت بنیه‌ی دینی دانش‌آموزان کمک می‌کند.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تربیت سیاسی و اجتماعی مبتنی بر بصیرت را از اهداف اتحادیه عنوان و تصریح کرد: این هدف در برنامه‌های مختلف با سیر مشخص خود را نشان می‌دهند.
وی تربیت دختران با الگوهای متعالی و با بهره‌گیری از مبانی اسلامی و پرورش مادران و همسران متعهد را غایت برنامه‌های اتحادیه در بش خواهران عنوان و تصریح کرد: دانش‌آموزان مرتبط با اتحادیه از تحلیل قوی برخوردار می‌شوند و در برابر برنامه‌های کشورهایی مانند آمریکا خواهند ایستاد و با تحلیل دقیق مسائل کلان، دشمن را خواهند شناخت و هیچگاه از برخی شرایط مانند وضعیت اقتصادی ناامید نمی‌شوند و بذر امید را در جامعه نیز خواهند کاشت.
علامتی با تاکید بر اینکه اتحادیه وابسته به هیچ جناح و گروهی نیست، تصریح کرد: اتحادیه‌ای موفق است که انجمن‌های اسلامی فعالی در مدارس داشته باشد و امیدواریم این مهم در استان ایلام محقق شود.
وی از همه‌ی دستگاه‌ها خواست تا به مسئول جدید اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در جهت نیل به اهداف کمک کنند.
در این مراسم از زحمات «حجت الاسلام محمدی» مسئول پیشین اتحادیه قدردانی و «روح‌الله پارسی» به عنوان مسئول جدید اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان ایلام معرفی شد.