97/3/12 - 08:47
شماره مطلب : 10952

برگزاری سومین نشست شورای هماهنگی تشکل های دانش آموزی(97/3/12)

سومین نشست شورای هماهنگی تشکل های دانش آموزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان همدان سومین جلسه شورای تشکل های دانش آموزی با دستور جلسه بررسی اوقات فراغت تابستان با حضور مسئولین و فعالین در این زمینه در محل سازمان دانش آموزی استان همدان برگزار شد.
در این جلسه هرکدام از حضار به بیان دغدغه ها وبرنامه های خود در این زمینه پرداختند. حسن آقا یوسفی معاون پرورشی و فرهنگی استان همدان با شرح دستور العمل این سازمان برنامه های آموزش و پرورش در تابستان 97 را توضیح داد و در ادامه بیان داشت: محوریت کار ما آموختن مهارت به دانش آموز با رویکرد فرهنگی است و بنای چندانی به ایجاد فضای آموزشی مانند سال تحصیلی نداریم.
بهاری رئیس اداره فرهنگ و هنری آموزش و پرورش در تکمیل صحبت های آقا یوسفی بیان داشت: نیاز دانش آموزان را در تابستان باید خارج از فضای آموزشی که دانش آموزان 9 ماه در آن بوده است برطرف کنیم.
محمد صالح جباری مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان همدان ضمن معرفی طرح تابستانی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به نام صعود خاطر نشان شد: اکنون بحث های آموزشی یکی از دغدغه های اولیا شده است و آن را نمیتوان نادیده گرفت. وضع کنونی کلاس های آموزش زبان وضع مناسبی نیست و اگر ما بتوانیم در این زمینه فعالیتی انجام دهیم قطعا کار فرهنگی خوبی انجام داده ایم.
جباری با تاکید بر روی لزوم آموختن مهارت به دانش آموزان گفت: ما از سال گذشته همکاری خود را با سازمان فنی و حرفه ای آغاز کردیم و برآورد خوبی هم از این کار کسب کردیم.
حجت الاسلام دشتی نماینده حوزه اسلامی استان همدان با شرح دغدغه های خود در زمینه تربیت دانش آموزان یادآور شد: کار در زمینه تربیت را نباید محدود به ساعات اداری کرد آن هم در زمانی که مشاهده میکنیم مراکز غیر تربیتی ما تا شب فعال هستند.
در آخر جلسه قرار شد برای هماهنگی بیشتر، هفته آینده جلسه ای با همین موضوع با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان برگزار شود.

تصاویر