97/3/13 - 11:51
شماره مطلب : 10961

برپایی جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع) ویژه خواهران انجمنی شهرستان بیرجند

هیات انصارالمهدی(عج) خواهران شهرستان بیرجند به مناسبت شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) ویژه اعضای متوسطه اول و دوم و با حضور جمعی از فارغ التحصیلان برگزار شد

به گزارش روابط  عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان خراسان جنوبی، هیات انصارالمهدی(عج) خواهران شهرستان بیرجند به مناسبت شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) ویژه اعضای متوسطه اول و دوم و با حضور جمعی از فارغ التحصیلان روز چهارشنبه نهم خردادماه در محل مسجد محمد امین(ص) شهرستان بیرجند برگزار شد.

در این مراسم اجرای برنامه از مجری گری تا استقبال توسط خادمیارن نوجوان رضوی انجام شد. از برنامه های این جشن قرائت قرآن، صلوات خاصه، پخش کلیپ در مورد امام حسن مجتبی(ع)، کلیپ شب های قدر و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین جعفری از مبلغان موسسه فرهنگی و تبلیغی آینده سازان قم بود.

سخنران این مراسم حجت الاسلام و المسلمین جعفری به تفسیر انسان در مکاتب مختلف پرداخت و بیان نمود همان طور که قرآن کریم آیات محکم و متشابه دارد انسان ها نیز این چنین هستند. انسان های محکم آن هایی هستند که محکم و استوار هستند و ما اگر می خواهیم به سعادت برسیم باید به این انسان ها متصل شویم اما انسان های متشابه انسان هایی هستند که خودشان به جایی نرسیده اند و کسانی که در قلب هایشان مرض است به سراغ این انسان ها می روند.

سپس وی تفسیر انسان در قرآن کریم را مورد بحث قرار داد و عنوان کرد که خداوند از این که برخی انسان ها فهم و تفسیر درستی از انسان ندارند بسیار ناراحت شده و با کسانی که مفهوم واقعی انسان را درک نکرده اند برخورد کرده است. وی گفت:  در این زمینه آیاتی در قرآن کریم نازل شده است که نمونه هایی از این موارد را معرفی می کند به عنوان مثال در آیات ابتدای سوره بقره وقتی خداوند قصد آفرینش انسان را دارد اولین گروهی که اعتراض می کنند ملائکه بودند که گفتند انسان بر روی زمین خونریزی و جنگ به راه می اندازد و خدای متعال با این ملائکه برخورد سخت کرده و خطاب به آن ها فرموده است که انسان خلیفه من بر روی زمین است و مثال دیگر در آیات ابتدایی سوره اعراف زمانی که خداوند به ملائکه دستور می دهد تا به انسان سجده کنند همه ملائکه به انسان سجده می کنند جز شیطان که می گفت انسان از گل آفریده شده و نیازهای مادی دارد و من از انسان بالاتر هستم، خدای متعال به دلیل تعریف مادی شیطان از انسان خطاب به او می فرماید: از بهشت خارج شو در حالی که پست و ذلیل شده ای.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری در پایان صحبت های خود بیان کرد: دانش آموزانی که در مجموعه اتحادیه انجمن اسلامی که یک مجموعه شهید پرور و واقف به نیاز روز جامعه است باید نسبت به وظایف خود متعهد باشند که یکی از مهم ترین این وظایف در این برهه زمانی حمایت از کالای ایرانی است.

در ادامه مراسم مربی قرارگاه خانم حدادیان پیرامون برنامه های شب های قدر صحبت نمود و خانم خاتمی به مولودی خوانی به مناسبت میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) پرداخت.

در ادامه عضو قرارگاه ملی با توجه به تزدیک شدن به روز قدس پیرامون پویش دانش آموزی با عنوان قدس قلب من است صحبت نمود و بیانیه ای را در خصوص روز قدس قرائت نمود و در ادامه در باب این پویش خانم قربانی سرگروه متوسطه دوم خواهران نکاتی را در رابطه با اهمیت حضور در راهپیمایی روز قدس بیان نمود.

از دیگر برنامه های این جشن قرائت یک ختم قرآن کریم به صورت جمعی توسط دانش آموزان و اجرای نغمه ی خادمیاران رضوی بود.

در پایان هم جلسه با اقامه نماز جماعت و  صرف افطاری به پایان رسید

 

تصاویر