97/4/4 - 14:50
شماره مطلب : 11042
در جلسه 243 شورای معاونین

جزئیات فعالیت شبکه تعاملی «سینا» در آموزش و پرورش تشریح شد

دکتر علی اکبر زاده مشاور وزیر آموزش و پرورش و" رئیس پروژه شبکه سینا" در جلسه 243شورای معاونین دفتر مرکزی حاضر و به تشریح اهداف و برنامه های این شبکه دانش آموزی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، در راستای مصوبات قرارگاه عملیاتی جنبش دانش آموزی ،دکتر علی اکبر زاده مشاور وزیر آموزش و پرورش و" رئیس پروژه شبکه سینا" در جلسه شورای معاونین دفتر مرکزی حاضر و به تشریح اهداف و برنامه های این شبکه دانش آموزی پرداخت.
مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پروژه سیناگفت: یکی از مخاطبان اصلی این پروژه دانش آموزان هستند، وزارت آموزش و پرورش معطوف است به موضوع دانش آموزی و رفع موانع و مشکلاتی که پیش روی دانش آموزان است و آموزش و پرورش موظف است تا  مشکلات دانش آموزان راچه از لحاظ آموزشی وچه از لحاظ تربیتی برطرف کند در این راستا اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان نیز با محوریت فعالیت های دانش آموزی ، تربیت و  افزایش توانمدی دانش آموزان  می تواند در پیشبرد این پروژه همکاری های خوبی را با وزارت آموزش و پرورش داشته باشدو ما نیز از قابلیت ها و ظرفیت های این تشکل دانش آموزی بهره بگیریم تا بتوانیم گام های موثری را در برطرف کردن مشکلات دانش و آموزان و .. برداریم.
وی شبکه سینا را مخفف سامانه یک پارچه نرم افزاری آموزش و پرورش معرفی کرد و گفت: این پروزه از اوایل حضور آقای بطحایی وزیر آموزش و پرورش شکل گرفت وبا هدف ایجاد یک رسانه مستقیم و بدون واسطه بین مخاطبین و ستاد آموزش و پرورش کلید خورد. زیرا اگر این رسانه وجود داشته باشد ما مستقیما و بدون واسطه حرفها و برنامه های آموزش و پرورش را هم به والدین ، مدیران مدارس ، مدیران مناطق و همچنین به دانش آموزان و معلمین ارائه می کنیم.
دکتر علی اکبر زاده  خاطرنشان کرد: ما شروع کار را با یک سایت آغاز کردیم با آدرس sinatv.org و بعد این تبدیل به اپلیکیشن شد و مخاطبان ما می توانند این برنامه را در گوشی و تبلت خود دانلود کنند و درهر زمان برنامه های مخصوص خود را در این اپلیکیشن دنبال کنند. در حال حاضر تعاملاتی با روبیکا انجام شده است و این اپلیکیشن "سینا روبیک" شده است و علاقه مندان می توانند با شماره گیری #60*780* لینک این اپلیکشن را دانلود سپس نصب نمایند تا بتوانند از برنامه های این پروژه بهره مند شوند.
مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: فضای مجازی و اینترنت، اعتیاد، مسائل بلوغ، دوران رشد، عفاف و حجاب، عرفان‌های کاذب، مسائل مربوط به محیط خانه، ماهواره، خودکشی و دوستی و ارتباط با جنس مخالف، موضوعات دهگانه‌ای هستند که در ابتدای فعالیت شبکه سینا برای اولیا آموزش داده می‌شود البته فیلم هایی را هم صرفا برای دانش آموزان داریم امید است با همکاری اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بتوانیم قدم‌های خوبی در زمینه ارتقای آموزش و پرورش و آموزش عمومی برداریم.

تصاویر