97/4/12 - 10:55
شماره مطلب : 11069

دیدار جمعی از دانش آموزان انجمن اسلامی رشت با فرماندار این شهرستان

در قالب طرح نون و پنیر و گفتگو، جمعی از دانش آموزان انجمن اسلامی قرارگاه رشت در روز یکشنبه 10 تیرماه 97، با حضور در دفتر فرماندار این شهرستان، با ایشان دیدار و مطالبات خود را مطرح کردند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، فرماندار رشت در این دیدار، با بیان اینکه دورانی زیباتر و مؤثرتر از دوران نوجوانی نیست، خطاب به دانش آموزان گفت: فضایی را می‌توانید ترسیم کنید که رمز موفقیت باشد.
فرماندار رشت با اشاره به اینکه فرهنگ بسیار گسترده است که یک فرماندار در خصوص آن برنامه ریزی کند، اظهار داشت: ما برای فرهنگ برنامه داریم اما متأسفانه تاکنون هیچکدام از مسئولین مسئله فرهنگ را جدی نگرفتیم.
احمدی افزود: بسیاری از مشکلاتی که امروزه با آن دسته و پنجه نرم می‌کنیم به دلیل عدم توجه به مسئله فرهنگ است.
نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با بیان اینکه امروز تمام دنیا مقابل ما ایستاده است، اظهار داشت: دشمن از طریق آسیب‌های اجتماعی و مسئله فرهنگی قصد نفوذ به کشور را دارد.
وی با بیان اینکه ما بر بسیاری از ارزش‌های خود پایدار هستیم، تصریح کرد: متأسفانه ما هر چقدر در زمینه‌های آسیب‌های اجتماعی کار کردیم؛ اما از دشمن عقب هستیم.
فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه بعد از انقلاب چندین واژه "انقلابی بودن و انقلاب‌گری"، "تفکر بسیجی"، "تفکر جهادی" به فرهنگ ما اضافه شد، اظهار داشت: ما در دفاع مقدس واقعاً جنگ نکردیم، بلکه دفاع کردیم.
احمدی تصریح کرد: ما در زمینه مذاکرات صلح طلب بودن‌ خود را اثبات کردیم‌، ولی دشمن بدلیل کج‌فهمی خود با ما دشمنی می‌کند.
وی با بیان اینکه انقلابی‌گری و بسیجی بودن یک جریان است، اظهار داشت: برخی در گذشته می‌گفتند که ما "بسیجی‌های بی‌ترمز" هستیم؛ اما بسیجی باید ترمزش از سایر اقشار بیشتر باشد.
احمدی اختلافات سیاسی را مثبت دانستد و افزود: ما متأسفانه توهین را با نقد کردن اشتباه گرفتیم.
وی با بیان اینکه "تفکر جهادی" به این معناست که کارمند ادارات ساعت خود را نگاه نکند که هر وقت ساعت کاریش تمام شد برود به کار خود برسد.
احمدی به وضعیت بد اقتصادی آلمان پس از جنگ جهانی اشاره کرد و اذعان داشت: آلمانی‌ها با "تفکر جهادی" هم‌اکنون به یکی از با نظم‌ترین اقتصادهای دنیا مبدل شده است.
فرماندار رشت گفت: چه نیازی دارد که ما همیشه به دنبال مقصر بگردیم و حالا به فرض اینکه مقصر را پیدا کردیم این چه کمکی به حال ما خواهد کرد!؟ ما باید با "تفکر جهادی" کشور را اداره کنیم.
وی با اشاره به اینکه جامعه‌ای موفق است که الگوهای موفق داشته باشد، اظهار داشت: ما در اسلام الگوهای زیادی داریم. در زمان طاغوت تا وابسته به حکومت و یا از خانواده‌های اشراف نبودید به جایی نمی‌رسیدید.
نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با اشاره به نقشه‌های شوم دشمن، گفت: دشمنان نظام خودشان با خودشان مشکل دارند.
وی هدف دشمن را اقتصاد کشور و معشیت مردم دانست و اظهار داشت: ما ادعا نمی‌کنیم مشکل نداریم اما واقعا آیا دشمن دلش برای ما می‌سوزد!؟ آیا هیچکس بیشتر از پدر و مادر افراد دلش برای انسان می‌سوزد!؟ هیچکس بیشتر از مسئولین نظام دلسوز مردم کشور نیستند.
فرماندار رشت با اشاره به اینکه اگر دشمن می‌توانست حتما به کشور ما حمله می‌کردند، اظهار داشت: دشمن توانایی حمله به کشور ما را ندارند.
لازم به ذکر است در این دیدار دانش آموزان در یک فضای صمیمی سؤالات خود را از فرماندار پرسیدند و ایشان به سؤالات پاسخ گفتند.
گفتنی است طرح "نون و پنیر و گفتگو"، با هدف ایجاد فضایی برای مطالبه گری قشر دانش آموز از مسئولین کلید خورده است، که اولین برنامه از این طرح دیدار با فرماندار شهرستان رشت بود.

تصاویر