97/4/16 - 08:01
شماره مطلب : 11079

آیه سال اتحادیه، خط کار تک تک افراد مومن و جامعه اسلامی است

مسئولین و اعضای قرارگاهای انجمن های اسلامی دانش آموزان آذربایجان غربی، با نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه ودبیرکل اتحادیه ،در محل سالن اجتماعات امام جمعه شهرستان ارومیه دیدارکردند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،درجریان سفر حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری به شهرستان ارومیه، مسئولین و اعضای قرارگاهای استانی و ملی انجمن های اسلامی دانش آموزان آذربایجان غربی، در محل سالن اجتماعات امام جمعه شهرستان ارومیه با حضور دبیر کل و مسئولین طی دو جلسه ویژه برادان و خواهران دیدار کردند.
در این دیدار و در ابتدا، قاسمی، معاون پرورشی و تربیتی آموزش و پرورش آذربایجان غربی ضمن ارائه گزارش از همکاری ها و فعالیت آموزش و پرورش استان گفت: تلاش ما در معاونت پرورشی این بوده است که با توجه به تلاش های دشمن برای نفوذ در بین نوجوانان و جوانان و ایجاد مشکل برای ایران اسلامی، بستری آماده کرده ایم که با ایجاد اتحاد و همکاری در بین تشکل های دانش آموزی و استفاده از ظرفیت همه تشکل ها در اجرای برنامه های فرهنگی خود و خنثی سازی مشکل آفرینی های دشمن با استفاده از همه ظرفیت ها قدم برداریم.   حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در جمع مسئولین و اعضای قرارگاه های انجمن های اسلامی دانش آموزان برادارن گفت: من چهره های مصمم، جدی و با همت یدر این جلسه می بینم که آماده پیگیری آرمان های انقلاب اسلامی هستند و از این موضوع بسیار خوشحال هستم و خدای متعال را شاکرم. آیه ی سال 97 به حمدالله در کشور تمرین می شود و حفظ می شود و خرسندم که در این جلسه نیز تلاوت شد. به طور کلی، آیه سال اتحادیه، خط کار تک تک افراد مومن و جامعه اسلامی است. اگر کسی بخواهد در صراط مستقیم الهی همراه با رهبر بزرگ آفرینش در جهان اسلام پیامبر عظیم الشان قرار بگیر باید این دو ویژگی را داشته باشد، برخورد سرسخت، قاطع، محکم، نفوذ ناپذیر و شدید با کفار و تفکر کفر و برخورد مبتنی با رحم و نرمی، آکنده از محبت و ملایمت با مومنین. انسان زمانی می تواند نفوذ پذیر، قاطع و قوی باشد که توان خود را در برابر کفار تقویت کند، چه از نظر علمی، معنوی، چه نظامی چه ایدئولوژیکی و در تمام ابعاد باید این چنین باشد. اگر جامعه ضعیف باشد نمی تواند در برابر کفر بایستد، نه تنها نمی تواند بایستد بلکه حذف نیز خواهد شد.
وی افزود: اگر جامعه ای خود را تقویت نکند و محکم و قوی نباشد، به عنوان برده در اختیار سلطه قرار خواهد گرفت که تمام سرمایه ها، استقلال، سرزمین و همه چیز خود را تقدیم استبداد و سلطه خواهد کرد. مثلا همین عربستان سعودی را ببینید، چقدر بدبخت و ذلیل هستند، با حکومتی ذلیل، حاکمان احمق و سلسله ای پوسیده و منحط و دارای جامعه ای منفعل و ‌مصرف گرا هستند. آنها بدون پیشرفت باقی مانده اند و ‌تنها با تکیه به نفت و ‌سرمایه زیارتی خود، خدمتگزار کفر در جهام اسلام هستند. ماموریت آنها شکستن جبهه مقاومت در منطقه است، برای مثال، حمله به مردم مظلوم مسلمان یمن از سری اقدامات نفرت برانگیز آل سعود بوده که البته موفق نبوده و نخواهد بود، چون در برابر جبهه مقاومت و تربیت شده های انقلاب اسلامی قرار گرفته اند. این مهم حاصل قوت است، یعنی شدت حاصل قدرت است، ملت یمن هم به این قوت دست یافته اند که با شدت علیه ظلم حکومت کودک کش آل سعود ایستادگی کردند و جواب دندان شکنی هم نیز به آنها دادند.
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: جهان اسلام یک حامی با قوت و رشید و آرامش بخشی در تمام زمینه ها اعم از علمی، نظامی، دیپلماسی و معنوی به نام ایران برای تمامی گروههای مقاومت دارد که نمونه های آن را در مبارزه علیه کفار در سوریه، عراق و یمن می بینیم. دانشمندان رشید ایران اسلامی یک و اقعیت و  نقطه قوت و تکیه گاهی در جغرافیای سیاسی منطقه و جهان می باشد و ‌ما به آن می بالیم. شما جوانان نیز باید همین راه را ادامه دهید. البته این تازه اول راه است و ۴۰ سال برای یک انقلاب تمدن ساز زمان زیادی نیست و بیشتر از این نیز ایران اسلامی پیشرفت خواهد کرد.
وی در ادامه گفت: یکی از اسباب قوت و شدید بودن در برابر کفار اقتصاد قوی است. ایران اسلامی هم اکنون در یکی از جبهه های مهم قرار دارد و آن هم اقتصاد هست. اقتصاد ما بیمار است و بنیه ی طاغوتی دارد و‌ هماهنگ با اسلام نیست، همه ما باید دست به دست هم این بیماری را درمان کنیم. اقتصاد مقاومتی راه درمان این بیماری است. تحریم ها برای ما تهدید نیست، بلکه فرصت است که ما را به پیشرفت های عظیمی می رساند. همانطور که در دوران جنگ، تهدید های وارد شده ما را قوی تر از پیش کرد، روزگاری که ما حتی توان ساخت سیم خاردار هم نداشتیم، اما امروز دارای موشک هایی هستیم که به گفته حضرت آقا اگر یکی بزنند، ده تا می خورند. ما در سایه همین تهدیدها که به فرصت تبدیل کرده ایم، به پیشرفت های بزرگی در تمام ابعاد رسیده ایم.
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری افزود: کشور بیش از همه نیازمند وحدت، هوشیاری، بصیرت و کار هست، کار علمی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و‌ همه اینها باید با بصیرت و در زیر پرچم رهبری انجام گیرد. در این مسیر،کشور و مقام های دولتی نیازمند جوان سازی است، به جوانان باید اعتماد کرد و درخواست ملت از ریاست جمهوری اعتماد به جوانان و ‌جوان سازی کابینه است. برای مثال همین آقای جهرمی، وزیری جوان هستند که با قوت و قدرت کار خود را انجام می دهند. همه باید از بازی ها و قبیله گرایی های سیاسی دست بردارند و زیر پرچم اسلام و‌ رهبری به صورت متحد کمک کنیم تا از این مرحله به سلامت بیرون بیاییم. ما باید با قوت در برابر استکبار و کفار بایستیم و بشریت را از شر استکبار نجات دهیم.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: یکی از عناصر قوت در جامعه اسلامی، رحمت و مهربانی است، عیادت از افراد در خانه سالمندان و‌ بهزیستی که عیادت کننده ندارند بسیار حائز اهمیت است، پیوستگی های محبتی نباید در جامعه از بین برود، به دستگاه های حمایتی کمک کنیم و از این طریق با هم بودن و ‌مهر ورزی را تمرین کنیم و ‌در برابر دشمن به موفقیت برسیم، این کار، درس خواندن، با هم بودن، مهر ورزی، تفکر انقلابی، روحیه جهادی و با هم بودن را باید در انجمن اسلامی بیش از همه تمربن کنید. یادی بکنیم از مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حسنی، ایشان نماد واقعی مقاومت بودند، شما عزیزان باید از سلحشور ها و افراد رشیدی مثل ایشان یاد بگیرید و مقاومت را بیاموزید. شما انجمنی ها باید پیشرو در انجام کارهای فرهنگی باشید و‌ تمام کارهای مدرسه را شما در اختیار بگیرید و تحت نظارت و حمایت های معاونت پرورشی مدارس اهداف خود را به جلو ببرید.