97/4/26 - 07:50
شماره مطلب : 11120

برپایی جشن"دختر ماه" در اتحادیه استان اردبیل

ویژه برنامه ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) با عنوان "دختر ماه" و با حضور خواهران انجمنی اتحادیه استان اردیبل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و آغاز دهه کرامت، جشن روز دختر با حضور دانش آموزان دختر عضو انجمن های اسلامی مدارس شهرستان اردبیل برگزار گردید.
در این جشن که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار شد، محسن امینی مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان اردبیل ضمن تبریک روز دختر، با اشاره به فعالیت های ارزنده دختران دانش آموز در مدارس استان و نگاه عزتمندانه، کریمانه و شرافتمندانه دین مبین اسلام به زن و جایگاه زن، الگوی تعالی دختران در موضوع تربیت را اصل انسانی در فعالیت های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان را برشمرد و افزود تربیت مادران و همسران نمونه، پرورش و تربیت نسل آینده بشریت مهمترین و اساسی ترین وظیفه ی زنان زینبی (س)است.
وی گفت: دین اسلام همواره جایگاه زن را گرامی داشته و حضرت فاطمه الزهرا(س) و حضرت فاطمه معصومه(س) الگوی پاک و مطهر و حسنه ای برای دختران سرزمین عصمت و پاکی داشته است.
در ادامه ی این مراسم دکتر اسحاق رسولی رییس دانشگاه آزاد اسلامی طی سخنانی با عنوان" شاهکار خلقت "به جایگاه زن و نقش زن در توسعه اجتماعی و فرهنگی و سیاسی جامعه اشاره داشته و گفت: در عصر معاصر که زمان انفجار دانش و دانایی است شاهد یک انفجار دیگری به نام انفجار نادانی هستیم. و جامعه ی غربی با بسط اندیشه ی غلبه ی جنسیت بر انسانیت، بر این انفجار نادانی تاکید می ورزد.
مولودی خوانی، گروه سرود دانش آموزی، اهدای جوایز و برگزاری مسابقه از سایر برنامه های این جشن بوده است.

تصاویر