97/5/6 - 10:10
شماره مطلب : 11189

برگزاری دومین نشست از سلسله نشست های "پرسشگری از مسئولین" در اتحادیه سمنان

دومین نشست از سلسله نشست های "پرسشگری از مسئولین" در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان سمنان با حضور دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان سمنان؛ دومین نشست از سلسله نشست های "پرسشگری از مسئولین" با هدف تقویت روحیه مطالبه گری و انتقال دغدغه های دانش آموزی در حوزه های آموزش و تحقق شعار سال با حضور دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان برگزار گردید.
دستورانی در این نشست با بیان وظایف و اهداف آموزش و پرورش به بیان ظرفیت های این اداره پرداخت و در ادامه دانش آموزان منتخب و اعضای دختر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان دغدغه ها و سوالات جامعه دانش آموزی که مرتبط با وظایف آموزش و پرورش و تحقق شعار سال بود بیان کردند و مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان به این سوالات پاسخ داد.
محمد دستورانی با اشاره به اینکه بعضی از مفاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برگرفته از سند 2030 می باشد گفت تا امروز بیش از 10 درصد از این سند تحول در آموزش و پرورش عملیاتی شده و به هیچ عنوان سند 2030 در مدارس اجرایی نخواهد شد.
وی در ادامه تصریح کرد این معلمان بودند که در سال 42 پیام امام خمینی(ره) را به درستی دریافت کردند و به دانش آموزان القا کردند، دانشمندان هسته ای امروز ثمره تربیت معلمان هستند.
دانش آموزان همچنین با بیان پرسشی در خصوص اینکه با توجه به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی آیا اداره آموزش و پرورش در جهت ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی در مدارس اقدامی صورت داده است مطرح کردند. دستورانی در پاسخ به این سوال گفت: «راهبرد عرضه و تولید کالای ایرانی برای اینکه محقق شود ابتدا باید فرهنگ سازی صورت بگیرد که برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری، ادبی و پژوهشی با موضوع حمایت از کالای ایرانی، اهدای جوایز از کالاهای ایرانی در مدارس جهت تشویق دانش آموزان، برگزاری نمایشگاه های کالای ایرانی در مراکز و کانون های فرهنگی، کارگاه های آگاه سازی اولیا و خانواده و ... از جمله راه های تحقق این شعار مهم می باشد»
دستورانی در پایان این نشست با بیان اثر مطلوب این قبیل جلسات در افزایش خود باوری دانش آموزان و همچنین پیشرفت در بینش اجتماعی مدیران ابراز امیدواری کرد این جلسات ادامه پیدا کرده و سوالات بدنه دانش آموزی به مدیران انتقال یابد که اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به خوبی رسالت جنبشی خود را در این خصوص انجام داده است و انشاالله ادامه خواهد داد.

تصاویر