97/5/16 - 12:55
شماره مطلب : 11244
نماینده مقام معظم رهبری در نشست مربیان منتخب خواهر سراسر کشور:

فضای کار تربیتی عنصر امیدوار و با نشاط می خواهد

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، در دومین نشست آموزشی تشکیلاتی مربیان منتخب خواهر سراسر کشور گفت:شخصیت مثبت،امیدوار،با نشاط چرخه رشد متربی را فراهم می کند و فضای کار تربیتی عنصر امیدوار با نشاط می خواهد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان: صبح امروز آیین اختتامیه دومین نشست آموزشی تشکیلاتی مربیان منتخب خواهر سراسر کشور در جوار نورانی حرم عبدالعظیم حسنی (ع) با حضور نماینده محترم مقام معظم رهبری در اتحادیه و دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برگزار شد.
نماینده مقام معظم رهبری در این نشست گفت: این نشست در قطعه ی نورانی برگزار شده است زیرا این مکان اقامتگاه ستارگان پر فروغ فقه و سیاست و...است و این را به فال نیک می گیریم.
وی با اشاره به روایت از حضرت امیرالمومنین (ع)گفت:روایتی از حضرت امیرالمومنین (ع) است که «من نصب نفسه للنّاس اماما فلیبدأ بتعلیم نفسه قبل تعلیم غیره» که نباید فراموش کنیم وظیفه‌ی تعلیم خودمان را و هر كه خود را در مقام پيشوايى مردم قرار دهد بايد پيش از تعليم ديگران، به تعليم خود بپردازد.
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خطاب به مربیان خاطرنشان کرد: شما باید مراقبه کنید تا این کار عادی نشود این کار شما ماموریت الهی است و باید هر روز موجودی دینی، معنوی و علمی خود را افزایش بدهید و این خط ارتباطی که شما از ان بهره مند هستید توفیق الهی است و امکانی بزرگ از نظر معنوی دنیایی و آخرتی است و باید قدردان آن باشید.
وی گفت:رسالت مربیان حل چالش ها و مشکلات دانش آموزان است و کار شما جزو کارهای درجه اول آفرینش است و در هر مرتبه ای در مراحل فکری، معرفتی،اخلاقی و روحانی قرارداشته باشیم باید موجودی خود افزایش دهیم.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت:با نگرش منطومه ای می توان در کار تربیتی به توفیق برسیم، نگرش منظومه ای یعنی نگاه جامع به همه آفاق که شامل ابعادعاطفی،روحانی و جسمانی می شود.
اولین کسانی که باید این مجموعه را بشناسند و قدر آن را بدانند مربیان هستند چون افق کار و میدان دید شماست، کسانی که نگاه منظومه‌ای نداشته باشند معمولاً مربیان موفقی نیستند. نگاه مربی باید جامع و منظومه‌ای از همه ساحت مخاطب باشد.

وی گفت:ما باید دائم و بدون انقطاع ذخایر ذکری و معنوی خود را تقویت کنیم، ذخایر معنوی یک مربی در رشد متربی تاثیر گذار است و دراین صورت حتی نگاهش و حضورش هم موثر است.
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: سهم مربیان از انس باقرآن کریم ،توسل به اهل بیت، نماز،سحر و گریه های سحرگاهی، به مناسبت شان تربیتی باید بیشتر از دیگران باشد و اگر انسان از این جهات فقیر باشد پیش برنده نخواهد بود.

وی گفت:اساساً کار تربیتی و حضور فعال در چرخه رشد وقتی ممکن می‌شود که ما از گوهری به نام حلم نصیب وافر داشته باشیم. انسان‌های عجول و کم‌حوصله به درد کار تربیتی نمی‌خورند.
نماینده مقام معظم رهبری د اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: مربی با  داشتن شخصیت مثبت، خوش بینی و بهره مندی جدی از نعمت حس ظن به خدا،لطف الهی ،جامعه دانش آموز و مخاطب بسیار مهم است و می تواند در چرخه رشد بسیار اثر گذار باشد.