97/5/16 - 13:50
شماره مطلب : 11246

یادواره "لشگر فرشتگان" استان زنجان باحضور دبیرکل اتحادیه برگزارشد

با حضور دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در یادواره "لشگر فرشتگان" استان زنجان از خانواده های معزز شهدا این استان، تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،یادواره لشکر فرشتگان روز پنجشنبه یازدهم مرداد با سخنرانی حامد علامتی دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در سالن اجتماعات حسنیه اعظم زنجان برگزار شد
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با بیان این که اینگونه مراسم ها شروع جریان فرهنگی پاک و زلال برای جامعه است لشگر فرشتگان حکایت بانوانی است که جهاد را پایان راه نمی دانند در شرایط سخت و مالی کنونی رسالت انقلابی خود را نکردند بلکه با بصیریت دیگران را به این راه دعوت کردند به همه دستندرکاران و برنامه ریزان حمایت کنندگان این کار ماندگار خدا قوت عرض می کنیم و از همه کسانی که در این مسیر نورانی همکار شده اند تشکر می کنیم.
حجت‌الاسلام ‌و المسلمین محمد حسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، به نقش زنان در جامعه اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات جامعه ما ناشی از بلاتکلیفی است و جوانان ما نمی دانند که کدام تکلیف او اولویت دارد و اگر بدخلقی صورت می گیرد ناشی از وجود همین بلاتکلیفی است.
وی پاکدامنی، عفت عدم تجمل گرایی، فرمانداری، وفاداری و خدمت را پنج شعار در اختیار زنان جامعه دانست که اگر بانوان به این ۵ رکن مهم عمل کنند بخش زیادی از مشکلات جامعه حل می شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان اینکه این شعار کهنه و قدیمی نیست و تمام بشر آن را قبول داشته و به آن عمل می کنند، گفت: مادران شهید از جمله عاملان به ۵ شعار به شمار می روند.
وی با طرح این سؤال که چرا الگوهای زنانی چون مادران و همسران شهدا در جامعه و جهان ما شناخته نشده است، گفت: این موضوع به این دلیل است که هنوز خیلی از ما این الگوها را باور نداریم.
حجت‌الاسلام ‌و المسلمین کاویانی راد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به زندگی مادر ترزا اظهار کرد: جهان شعار این زن را پذیرفته است.
وی با اشاره به اینکه این زن نه الگویی مثل فاطمه دارد نه نشانی مثل زینب، بیان کرد: با این حال او راه و سیره عفت و اطاعت را در پیش گرفته است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه در دنیایی که برهنگی ترویج می‌شود هنوز عفت را ارج می‌نهند، بیان کرد: در جامعه غرب هنوز فرمانبرداری را بهتر از عصیان در برابر خدا می‌دانند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری به اتحاد نیاز داریم، اضافه کرد: این انسجام نیاز به محور دارد و این محور همان ایثار، شهادت و خانواده شهدا است که حول محور ولایت فقیه می‌چرخد.
لازم به ذکر است در یادواره استانی لشکر فرشتگان خانواده شهدا، از مادر شهیدان خالقی فر، شهید شهریاری و همسر و فرزند شهید خیرالله صمدی تجلیل شد.

تصاویر