97/6/10 - 09:26
شماره مطلب : 11338

مراسم تکریم و معارفه دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان (شبکه امید)

آیین معارفه حسین تاریخی به عنوان دبیرکل جدید اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و تکریم حامد علامتی دبیرکل سابق این اتحادیه،در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،آیین معارفه حسین تاریخی به عنوان دبیرکل جدید اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و تکریم حامد علامتی دبیرکل سابق این اتحادیه،در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد 
در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جواد حاج‌علی‌اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در این مراسم اظهار کرد: این تشکل با توسل و الهام از بنیه توحیدی امام راحل در مدارس شکل گرفته است و در مدت 40 سال گذشته، این نهال مبارک با تکیه بر نظام توحیدی، علوی و فاطمی رویش پیدا کرده و به نقطه چشم نواز رسیده و منشا آثار و برکات بسیاری بوده است. 
وی با بیان اینکه تلاش این تشکل دانش‌آموزی بر این است تا محیطی فراهم کند که در آن تفکر و اخلاق توحیدی و عمل موحدانه به صورت جمعی تمرین شود، گفت: ما در زمینه جهان بینی توحیدی و مباحث نظری کم کاری کرده‌ایم؛ در چند سال اخیر با مدیریت صحیح در اتحادیه، مناسبات تشکیلاتی و جایگاه دانش‌آموزان ارتقا پیدا کرده است. 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به خدمات حامد علامتی دبیرکل سابق اتحادیه گفت: آقای علامتی مدیر تراز اتحادیه هستند؛ ایشان با طراوت، با نشاط، سخت کوش و خستگی ناپذیر بودند و در دوره مدیریتی ایشان سطح تعاملات دانش آموزی و مناسبات تشکیلاتی ما ارتقا پیدا کرد.
حامد علامتی دبیرکل سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در این مراسم گفت: مسؤولان وزارت آموزش و پرورش باید به اتحادیه به عنوان نهاد مکمل و پیشرو در تعلیم و تربیت بنگرند و از این تشکل 40 ساله افزون‌تر از گذشته‌ بهره‌مند شوند.
وی افزود: یکی از مهم‌ترین امتیازات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، وجود هزاران نفر از دانش‌آموزان به عنوان عضو است و امید دارم با حضور دبیرکل جدید، فصلی نو از فعالیت‌های اتحادیه در آستانه 40 سالگی اولین تشکل دانش‌آموزی کشور رقم زده شود.
دبیرکل سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با بیان اینکه ۶۹۶۱ دفتر انجمن اسلامی در متوسطه دوم در سراسر کشور داریم، گفت : همچنین با ورود اتحادیه در دوره متوسطه اول در دو سال گذشته ۴۲۰۰ دفتر نیز راه‌اندازی شد.
وی اضافه کرد: بودجه اتحادیه از 10 میلیارد تومان در سال 92 اکنون به 46 میلیارد و 800 میلیون تومان افزایش یافته است که 30 درصد آن اختصاص یافته و سال گذشته نیز 64 درصد اعتبارات اتحادیه تخصیص یافت؛ کمک‌های نقدی مردمی اتحادیه نیز در 6 سال گذشته 11 میلیارد تومان و کمک های غیر نقدی نیز 20 میلیارد تومان بوده است.
حسین تاریخی دبیرکل جدید اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان نیز در این مراسم گفت: امام (ره)، انجمن‌های اسلامی را شعبه‌ای از انجمن بزرگ اسلامی به رهبری امام زمان(عج) برشمردند که نشان‌دهنده عمق راهبرد این فعالیت‌هاست.
وی افزود: رهبر عزیز انقلاب از این تشکل توقع ایفاگری نقش افسر جنگ نرم را در صحنه مدارس مطرح فرمودند و یعنی این تشکلی امین، مورد اعتماد، مایه امید و مرجعی برای تحقق انتظارات است.
تاریخی خاطرنشان کرد: توفیق خدمت به نسل چهارم انقلاب، نسلی که نه انقلاب را دیده ،نه جنگ را، نه امام(ره) را اما با همان عظمت، شکوه، صلابت و با همان انگیزه پای آرمان‌ها و امام حاضر انقلاب ایستاده است از وظایف انجمن اسلامی دانش‌آموزان است.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: جوانان، سرمایه‌های انسانی پاک و خالص و با ارزش انقلاب اسلامی هستند که تربیت آنان موجب حفظ عزت و سربلندی کشور خواهد بود.
Videos