97/6/14 - 12:57
شماره مطلب : 11349
رئیس شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان:

مردم سالاری دینی را در جامعه ای کوچک تجربه خواهیم کرد

رئیس شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان درآیین انتخابات برادران گفت: مردم سالاری دینی را در جامعه ای کوچک تجربه خواهیم کرد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفتر مرکزی سخنرانی رئیس شورای مرکزی  در ابتدای جلسه امروز آغاز آیین انتخابات را کلید زد.
رئیس شورای  مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی  در ابتدای این جلسه بیان کرد: ما یک اعتقادی در جمهوری اسلامی داریم که مبتنی بر مردم سالاری دینی است. برخی از علما و نخبگان و اندیشمندان تصورشان این است که یک حکومت اسلامی داشتیم که اول باید دموکراسی اش از غرب می آمد و بعد ما آن را اسلامیزه می کردیم اما این نظر غلط است. همانطور که رهبر انقلاب در این زمینه می گویند؛ باید این را در نظر داشته باشیم که امام خمینی با آن همه شجاعتی که داشت قرار نبود دموکراسی را از غرب بیاورد. امام خمینی این مردم سالاری دینی را از متن روایات و آیات این مردم سالاری دینی را استخراج کرده است.
وی افزود: امام خمینی تشخیص فقهی داشتند و رهبر کنونی انقلاب نیز همین تشخیص فقهی را دارند. براین اساس خیلی از امور باید به مردم واگذار شود. در انتخابات چرا باید حضور حداکثری باشد؛ خیلی ها این سوال را از حضرت آقا می پرسند که چرا هربار این حضور حداکثری را تاکید می کنید اما ایشان تاکید می کنند باید اینطور باشد.
ملکی خاطرنشان کرد: ما جمع شده ایم در اینجا تا بچه ها مردم سالاری دینی را در فضای انجمن تجربه کنند. ما اشتباهات را تجربه می کنیم تا فرایندی که فرد شایسته را به بالا می رساند را بشناسیم. شاید خیلی شایسته ها بودند که حتی وارد قرارگاه ملی نیز نتوانستند بشوند. شاخص هایی را گذاشته ایم که از بین 12 هزار نفر تنها این افراد انتخاب شده اند تا شما بهترین آنها را انتخاب کنید. یک تکلیف به عهده ماست که فرد وقت و فرصت و همت این را دارد که به شورا وارد شود اما به هر دلیلی از بین 12 هزار نفر تنها پنج نفر انتخاب می شوند ولو اینکه افرادی باشند که به حق، خودشان را شایسته این جایگاه نیز بدانند. این مرحله آزمون اخلاص است. آیا فرد برای احساس تکلیف پاپیش گذاشته بود یا برای رسیدن به یک مقام بالا جلو آمده بود. اگر فردی به هر دلیلی در مراحل قبلی حذف شده است باید خوشحال باشد؛ چون به هر دلیلی که پا پیش گذاشته است در درگاه الهی ایشان اجرش را برده است.
رئیس شورای مرکزی گفت: شما با یک رای می توانید فردی که شایسته است را حذف کنید و یا اینکه برگزیده کنید و با همین ابزار حداقلی شما باید تکلیف خود را انجام دهید و از حب و بغض نیز در این زمینه دوری کنید. چراکه هرگونه تعلقی به غیر از شایستگی ملاک شود اثر اشتباه خود را می گذارد. ما اینجا هستیم که بدانیم فردی آینده امت و تشکیلات مان را می سازد. انشاالله خداوند نیت های ما را خالص کند و ما بتوانیم بهترین انتخاب ها را انجام دهیم.