97/6/14 - 18:51
شماره مطلب : 11351
قائم مقام معاونت سيما:

رسانه ها از ظرفيت هاي خود به خوبي استفاده نكرده اند/ صدا و سيما ستون اصلي نظام جمهوري اسلامي است

قائم مقام معاونت سيما گفت:صدا و سيما ستون اصلي نظام جمهوري اسلامي است ولی رسانه ها از ظرفيت هاي خود به خوبي استفاده نكرده اند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان رضا پورحسين قائم مقام معاون سيماي رسانه ملي در جمع دانش آموزان اتحاديه انجمن هاي اسلامي با اشاره به اينكه بنده از دهه ٦٠ با اين مجموعه آشنا هستم گفت: اين اتحاديه كارهاي بسيار موثر و انقلاب در سراسر ايران انجام داده است.
وي با تاكيد براينكه بنده خارج از ميدان فرهنگ نيستم، ادامه داد: گاهي رسانه و دانشگاه را دست كم مي گيريم علي رغم مشكلات و كاستي ها و گاهي بديهي هايي كه وجود دارد؛ وجود يكسري حركت هاي جهاني نشان مي دهد آن ها را منفعل كرده ايم.
قائم مقام معاون سيماي رسانه ملي تصريح كرد: اگر رسانه ملي كارساز نيست چرا ٢٨٠ شبكه فارسي زبان برعليه ما تاسيس شده است؛ به جز آمريكا چه كسي از اين رسانه ها پشتيباني مي كند. آمريكا ضربه خورده و ني خواهد ضربه بزند.
پورحسين با اشاره به اينكه رسانه ملي، رسانه هاي مكتوب و ... از ظرفيت رسانه اي خود به اندازه كافي استفاده نكرده اند؛ اين امر دلايل بسياري دارد و همت اندك يكي از اين دلايل است.
وي تاكيد كرد: البته در مسير حركت انقلاب در سال هاي مختلف از ظرفيت ها استفاده مطلوب شده است مانند زمان برگزاري انتخابات و يا شرايط بحران كه به شكل قرارگاه و عملياتي ظاهر شده است.
قائم مقام معاون سيماي رسانه ملي با بيان اينكه آيا رسانه انقلاب از ظرفيت هاي خود به خوبي استفاده كرده است، گفت: در شان انقلاب ايده آل نبوده اما تك مضراب هاي ايده آل زده شده.
پورحسين درخصوص ادبيات غيرموجه در سريال ها گفت: تاحدودي از اين موضوع ممانعت شده اما در برخي مواقع اين ادبيات لازم است تا بتوان رگه هاي منفي را در قهرمان نشان داد البته كهمعتقديم ادبيات غيرموجه بايد كاهش يابد.
وي ادامه داد: به دنبال جعل واژه هاي نو و خوب در سريال ها هستيم.
پورحسين در خصوص سرعت و صداقت در منابع خبري گفت: اخبار در فضاي مجازي به ميزان زيادي كذب است كه اين اخبار مذب در رسانه ملي جايگاهي ندارد و رسانه بايد راستي آزمايي كند؛ تا زمانيكه صدق خبر مشخص نشود رسانه ملي هم نبايد خبري را منتشر كند.
وي با اشاره به فضاي مجازي كه سرشار از اخبار كذب و بزرگ نمايي  و بازسازي شده است، تصريح كرد : بنده از اعضاي فعال در فضاي مجازي هستم؛ خبر ي كه از رسانه منتشر مي شود حتي يك مورد نقض هم نبايد داشته باشد.
وي تاکيد کرد: در خصوص برنامه هاي مذهبي، پخش ادعيه و دعاي عرفه و... خوب عمل كرده است.
قائم مقام معاون سيماي رسانه ملي به تجمل گرايي در تبليغات اشاره كرد و گفت: تبليغات بازرگاني ربطي به تلويزيون ندارند. تبليغاتي كه پخش مي شوند همانند سبك زندگي ما تيست و بنده به عنوان شخص حقيقي معترض هستم.
وي تاكيد كرد: در كشور همانطور كه براي موشك هزينه مي شود بايد براي رسانه هم هزينه شود.
 صدا و سيما ستون اصلي نظام جمهوري اسلامي است
در ادامه سيد احسان قاضي زاده نماينده مجلس شوراي اسلامي هم گفت: در حال حاضر در صدا و سيما با مشكل جدي رو به رو هستيم؛ اتاق فكرهايي كه تشكيل مي شود بايد طراحي آن ها كاملا متناسب با شرايط زمان و مكان باشد.
وي ادامه داد: خودمان شرايط را براي تجاري سازي در صدا و سيما فراهم مي كنيم. مثلا برنامه آشپزي يا برنامه هاي مرتبط با كنكور را مد مي كنيم.
قاضي زاده تاكيد مرد : همين امر سبب تجاري سازي مي شود  و در تجاري سازي نيز استفاده ابزاري از بانوان پيش مي آيد.
وي عنوان كرد: طي ٢ سال گذشته در رسانه تصوير بسته از بانوان نداشتيم؛ شركت سلبريتي ها در برخي برنامه ها براي كسب درامد و منافع مادي بيشتر است.
نماينده مجلس شوراي اسلامي گفت: چرا سريال هايي ساخته مي شود كه مخاطب را وادار مي كند كه تكرار سريال نقطه چين را در شبكه آي فيلم ببيند.
وي تاكيد كرد: سبد كارگردان ها، سلبريتي ها و توليدات بايد متنوع باشد.
قاضي زاده گفت: سلبريتي الزاما بد نيست هر قهرماني كه چهره ويژ داشته باشد، سلبريتي است.
وي عنوان كرد: بايد سلبريتي هاي فكري، اعتقادي، ورزشي، هنري و پرورشي را خودمانبه وجود بياوريم.
قاضي زاده گفت: ٣ هزار ميليارد در سال بودجه سازمان صدا و سيما است؛ هزار و ٥٠٠ ميليارد بودجه دولت و هزار و ٥٠٠ ميليارد بودجه آگهي بازرگاني است اميدوارم توازن و بالانس بين اين دو به وجود بيايد.
قاضي زاده گفت: صدا و سيما ستون اصلي نظام جمهوري اسلامي و اصلي ترين خيمه گاه نظام است.
نماینده مجلس شورای اسلامی  گفت:پرچم اين سازمان بايد مستحكم و قوي تر باشد؛ كمك مي كنيم تا نسل نو براي بهتر شدن گروه هاي فكري وارد سازمان شود .