97/6/14 - 20:49
شماره مطلب : 11353

استفاده از فیلترشکن برای دستیابی به سایت های غیرمجاز جرم است

جلسه فضای مجازی و چالش های آن با حضور دو تن از اساتید دانشگاه در زمینه جرم در فضای مجازی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،قطبی با اشاره به اپلیکیشن نویسی و درآمدزایی گفت: شما با وارد شدن به سایت خوشه می توانید امکانات وسیعی را به دست بیاورید و با کمک آن به برنامه نویسی و کدنویسی اپلیکیشن های مربوطه در فضای مجازی مبادرت فرمایید.
این برنامه نویس ادامه داد: ما می توانیم در این فضا که مخصوص دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان تعبیه شده است بدون اینکه به آموزش های مربوطه در زمینه اپلیکیشن نویسی مجهز باشیم اپ های موبایلی گوناگونی مربوط به اندروید و آی.او.اس طراحی و متعاقبا از طریق آن به درآمد دست پیدا کنیم.
وی با عرضه مثال هایی در این زمینه تصریح کرد: شاید فکر کنید که چون این سامانه به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است یک سامانه ساده است در حالیکه افرادی هستند که با استفاده از همین نوع سامانه ها موفق شده اند اپلیکیشن های موبایلی زیادی نوشته و با استفاده از آنها بعضا به درآمد های چند ده میلیونی نیز دست پیدا کنند.

 جرم استفاده از فیلترشکن ها

در ادامه این جلسه استاد سلمان کونانی، دکترای جرم شناس دانشگاه تهران در جایگاه آموزشی قرار گرفت و با اشاره به اینکه استفاده از فیلترشکن برای دستیابی به سایت های غیرمجاز جرم است بیان داشت: فعلا انگیزه ها برای استفاده از فیلترشکن نمی تواند توجیه کننده باشد چراکه قانون در همه کشورها همانی است که نوشته شده و استفاده از فیلترشکن بنابر قانون ایران جرم می باشد. حتی خیلی از قوانین هستند که متروک شده اند اما باز هم جزو قوانین ما هستند.
وی در ادامه تصریح کرد: استفاده از فیلترشکن جرم است چراکه وقتی سایت یا وبلاگی فیلتر شود دسترسی شما به آن دسته از سایت های فیلتر شده غیرقانونی است. با توجه به شرایط فعلی استفاده از پیام رسان برای تبادل اطلاعات با توجه به اینکه دسترسی به این فضا محدود شده است نمی تواند دلیلی بر استفاده از فیلترشکن باشد، فقط می توانیم این را قبول کنیم که استفاده کنندگان از فیلترشکن ها مجرمان محترمی هستند.

تصاویر