97/6/21 - 12:18
شماره مطلب : 11392

مراسم هیئت انصارالمهدی(عج)باحضور دانش آموزان شهرستان بیرجند برگزار شد

مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) در شب دوم محرم الحرام در هیات انصارالمهدی(عج) برادران شهرستان بیرجند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) در شب دوم محرم الحرام در هیات انصارالمهدی(عج) برادران شهرستان بیرجند با حضور دانش آموزان برادر انجمنی روز سه شنبه بیستم شهریورماه در محل سالن اجتماعات اتحادیه استان برگزار شد.
دراین جلسه سخنران حجت الاسلام و المسلمین دهقانی به ایراد سخنرانی پرداخت.
وی در ابتدای صحبت های خود پیرامون حربه های شیطان سخن گفت و بیان داشت:حربه های شیطان آزمایشی برای رستگاری تلقی می شود و هر چه مقام و مرتبه ی معنویت ما بالاتر می رود کار شیطان ظریف تر می شود و می توان در تاکید بر حربه های شیطان به روایتی از بزرگان اشاره کرد که “به اندازه ای که علی(ع) علم دارد شیطان مکر دارد".
حجت الاسلام والمسلمین دهقانی ضمن بیان این که مراتب خلوص در انسان بستگی به نیت انسان دارد خاطر نشان کرد: حضرت ابلیس بهتر از هر کسی برای فریب دادن از ویژگی ها انسان های مومن خبر دارد چون عبادتی ۶ هزار ساله در پرونده ی خود دارد و از نقاط ضعف مومنان آگاهی دارد.
لازم به ذکر است در پایان مداحان دانش آموز انجمنی آقایان امیرحسین لطفی و محمد صالح نصراللهی به مداحی پرداختند. این مراسم در دهه اول ماه محرم در شهرستان بیرجند توسط دانش آموزان برپا می شود.
تصاویر