97/6/21 - 16:22
شماره مطلب : 11393

مراسم هیئت انصارالمهدی(عج)باحضور دانش آموزان شهرستان اراک برگزار شد

مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) در شب دوم محرم الحرام در هیات انصارالمهدی(عج) برادران شهرستان اراک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) در شب دوم محرم الحرام در هیات انصارالمهدی(عج) برادران شهرستان اراک با حضور دانش آموزان روز سه شنبه بیستم شهریورماه در محل حسینیه شهدای دانش آموز اتحادیه استان برگزار شد.
دراین جلسه سخنران حجت الاسلام و المسلمین رجبی به ایراد سخنرانی پرداخت.
وی با اشاره به ضرورت شناخت دوره نوجوانی گفت:ویژگی اصلی دوران نوجوانی، شکل گیری هویت و یا اتخاذ چارچوب است. هویت، باعث ایجاد یک وحدت درونی در عقاید و ارزش های شخصی و گروهی می شود. نوجوان در فرصتی که بین دوران کودکی و بزگ سالی دارد منطق های متعددی را آزمایش می کند. او ممکن است قبل از انتخاب یک شغل ثابت، اشتباهاتی را مرتکب شود، ممکن است ترک تحصیل کند و مجدداً ادامه تحصیل دهد، حتی ممکن است ارزش های اخلاقی وی تغییر یابد، اما بالأخره با رشد هویت، یک سیستم اخلاقی و فکری هماهنگ در نوجوان به وجود خواهد آمد.
حجت الاسلام و المسلمین رجبی به تشریح هویت در دوره نوجوانی پرداخت و گفت: هویت را به عنوان یک تئوری برای زندگی، که توسط هر فرد ساخته می شود، در نظر می گیرند. از این رو میزان مؤثر بودن هویت وابسته به سودمندی عملی آن است. در واقع میزان موفق بودن شخص در موقعیت های جدید وابسته به روشی است که او بر اساس هویت به کار می گیرد.
لازم به ذکر است در پایان کربلایی ایمان سمیعی به ذکر مصیبت و مرثیه سرایی اهل بیت پرداخت.
هیئت انصارالمهدی از نوزدهم  الی بیست و پنجم شهریور از ساعت 18 در مکان اتحادیه استان برپا می شود.
تصاویر