97/7/9 - 16:20
شماره مطلب : 11498

چهارمین جلسه ستاد اربعین حسینی برگزار شد

چهارمین جلسه ستاد برگزاری کاروان پیاده‌روی اربعین با حضور دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در دفترمرکزی اتحادیه برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، چهارمین جلسه ستاد برگزاری کاروان پیاده‌روی اربعین با حضور دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ، دکتر سالم مدیر شبکه امید ، جعفری رییس فرهنگ‌سرای انقلاب و ذوقی مدیر روابط عمومی سازمان هنری رسانه‌ای اوج و مسئولان اتحادیه ایلام و چهارمحال و بختیاری یکشنبه هشت مهر درقرارگاه کربلا اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برگزار شد.
در این جلسه حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: یکی از محورهای اصلی این اتحادیه ترویج و تقویت فرهنگ غنی اسلامی – ایرانی در بین دانش‌آموزان به‌ویژه گروه سنی نوجوان است، لذا در اربعین حسینی دانش‌آموزان ایرانی گامی نو در راه مکتب عاشورایی برمی‌دارند.
وی گفت: «هماهنگی لازم با مسئولان عراقی برای میزبانی دانش‌آموزان ایرانی در اربعین حسینی انجام شده است.»
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: دانش‌آموزان عضو اتحادیه با برپایی چندین پایگاه در مسیر پیاده‌روی زائران، اقدام به پذیرایی زائران نوجوان اربعین حسینی می‌کنند. که بخشی از دانش آموزان (حدود 150 تا 200 نفر) به عنوان خادم در موکب های نجف، کربلا و مسیر نجف به کربلا بکارگیری خواهند شد تا خدمت به زوار و ارتباط گیری با دانش آموزان و نوجوانان عراقی و سایر کشورها را بر عهده گیرند. بخش دیگری از دانش آموزان هم که عمدتا برای اولین بار تجربه حضور در پیاده روی اربعین را تجربه می کنند، در کنار نقش آفرینی جزئی، از این حماسه پرشور لذت خواهند برد و بیشتر مخاطب خواهند بود.
همچنین از رویکردهای برنامه های فرهنگی امسال می توان به ارتباط دانش آموزان ایرانی با دانش آموزان عراقی و جهان اسلام، تاکید بر دوستی ملت های ایران و عراق،دانش آموزی بودن برنامه و نقش آفرینی عزیزان در این حوزه و فعالیت ها در حوزه باشگاه دانش آموزان ضد صهیونیسم اشاره کرد.  
در این جلسه همچنین مقرر شد تا اتفاقات زیبای امسال و میزبانی از نوجوانان به صورت زنده از شبکه امید پخش گردد.