97/7/18 - 13:11
شماره مطلب : 11542

دیدار مسئول اتحادیه خراسان رضوی با مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی با مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی، سید قاسم حوائجی مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی در جلسه ای با حجت الاسلام و المسلمین معادی مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه این استان  در روز یکشنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹۷، به بحث و گفتگو پرداخت.
در ابتدای این دیدار، مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی با معرفی تاریخچه شکل گیری این تشکل انقلابی دانش آموزی، به بیان مأموریت های اصلی اتحادیه (نیروسازی و جریانسازی) پرداخته و گزارش مختصری از فعالیت های اتحادیه و انجمن های اسلامی دانش آموزی مدارس در سطح استان را ارائه نمود.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین معادی ضمن تشکر و قدردانی از انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی در سطح استان، به سوابق و خدمات مدیریتی خود در سال های متمادی درخصوص ارتباط موثر با نسل نوجوان و جوان اشاره نموده و گفت : جنس فعالیت های تشکل های دانش آموزی نظیر بسیج و اتحادیه انجمن های اسلامی با هم متفاوت است و این تفاوت به لحاظ مأموریت های مختلفی است که دارند! اما هدف یکی است. و شما در مجموعه انجمن های اسلامی به خوبی توانسته اید با عملکرد متفاوت در اجرای برنامه ها و فعالیت ها، اعتماد خانواده ها و دانش آموزان را بیش از پیش به خود جلب نمایید.
حجت الاسلام معادی در ادامه این جلسه با اشاره به فرصت مغتنم حضور استاد فرزانه حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری به عنوان نماینده ولی فقیه در رأس مجموعه انقلابی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی، از ایشان به عنوان مدیری توانمند، بااخلاق و عامل یاد نمود.
مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به تحقق امر تزکیه و تعلیم و تربیت اسلامی از طریق شرکت افراد در نماز جمعه اشاره نموده و گفت : تلاش در جهت ارتقاء بخشیدن سطح آگاهی عامه مردم، خصوصاً جوانان و نوجوانان و خانواده های ایشان نسبت به امور عبادی – سیاسی و موضوعات متنوع معارف اسلامی، در جامعه امروزی، امری ضروری و غیرقابل اجتناب به نظر می رسد.
طراحی و ایجاد مدلی نوین جهت تشویق نسل نوجوان و جوان برای حضور در نماز جمعه با هدف بهره مندی آنها از ظرفیت های معنوی و اخلاقی این آیین عبادی توسط اتحادیه، ارتباط مستمر و موثر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با ستادهای نماز جمعه شهرستانها، همکاری دانش آموزان عضو انجمن های اسلامی با تیم ستادی نماز جمعه، تلاش در جهت ارتباط بیشتر ائمه جمعه استان با فضای فکری و فرهنگی دانش آموزان از طریق حضور در جلسات انجمن ها و اتحادیه، اجرای برنامه های قرارگاهی و جلسات معرفتی دانش آموزان در حاشیه نماز جمعه، از عناوین برخی از مصوبات این دیدار صمیمی می باشد.

تصاویر