97/8/12 - 16:27
شماره مطلب : 11650
مرتضی عزیزی دانش آموز انجمن های اسلامی در محضر مقام معظم رهبری:

ما فرزندان رمضانیم ودر برابر این یاوه گویی ها خود را نمی بازیم بلکه از این فرصت،ظرفیت های درونی خود را فعال می کنیم

مرتضی عزیزی دانش آموز انجمن های اسلامی در محضر مقام معظم رهبری گفت: ما فرزندان رمضانیم ودر برابر این یاوه گویی ها خود را نمی بازیم بلکه از این فرصت،ظرفیت های درونی خود را فعال می کنیم

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،مرتضی عزیزی دانش آموز انجمن های اسلامی در محضر مقام معظم رهبری گفت: به نمایندگی از جامعه 14 میلیونی دانش آموزان کشور، محضر پدر مهربان امت و رهبر حکیم انقلاب اسلامی عرض سلام و ادب و احترام دارم. از اینکه در آستانه یوم ا... 13 آبان ، اجازه فرمودید فرزندانتان در تشکل های دانش آموزی خدمت برسند، سپاسگذارم.
جمع حاضر تنها بخش کوچکی از خیل دانش آموزان علاقمند به اسلام،وفادار به انقلاب اسلامی و امیدوار به آینده ای روشن هستندکه عاشقانه برای پیشبرد اهداف و آرمان های جهانی این ملت تلاش می کنند و بر خلاف آنچه که ایادی استکبار و کوتاه بینان سیاست باز در داخل و خارج کشور القا می کنند، شاداب و امیدوار در صحنه حاضر هستند.
در 13 آبان 57 ، نوجوانان ایران اسلامی با استبدادِ طاغوت مبارزه می کردند و در مقابل دانشگاه تهران به خاک و خون کشیده شدند.
در 13 آبان 58 ، استکبار و استعمارِ آمریکا با تسخیر لانه جاسوسی از این مرز و بوم به بیرون رانده شد.و اکنون در آستانه چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ، ملت ایران مرزهای جغرافیایی را درنوردیده اند و نه از موضع دفاع، بلکه در موضع هجومی به مبارزه با استکبار می پردازند.
رهبر عزیزتر از جان! جمعی از دانش آموزان حاضر، در روزهای اخیر با شرکت در حماسه شکوهمند پیاده روی و زیارت اربعین، در قالب موکب های ثابت و سیار به گفتگو با نوجوانان و جوانانی از کشورهای مختلف پرداختند و با آنها پیرامون پیام انقلاب شکوهمند اسلامی گفتگو کردند. نوجوانان کشورهای عراق، لبنان، پاکستان، هند، افغانستان، تایلند، کانادا، روسیه، کویت، نیجریه، ترکیه و بعضی دیگر از کشورها در این گفتگوهای صمیمی آمادگی خود را برای همکاری های بین المللی اعلام کردند و امروز مفتخریم به نمایندگی، آمادگی  خود را برای تشکیل «مجمع دانش آموزان مقاومت اسلامی» اعلام نماییم.
اگر نوجوان و جوان مسلمان در چند دهه قبل تر، شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» را یک آرزوپردازی کودکانه قلمداد می کرد، امروز به برکت ارائه تجربه جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نمونه موفقِ پیشرفت در عین مبارزه، آن را امری دست یافتنی دانسته، آماده مبارزه است.
دانش آموزان ایران اسلامی از تبار 36000 همکلاسی آسمانی یعنی 36000 شهید دانش آموز هستند و امروز در این حسینیه گرد هم آمده ایم تا این اطمینان را به شما بدهیم که ما فرزندان خمینی کبیر (رضوان ا... تعالی علیه) در سنگر مدارس، خود را متعهد به اقدام در زمینه نقشه راهی می دانیم که شما ترسیم می نمایید.
ملت ایران در این چهل سال آموخته است که بایستی برای رشد و بالندگی، با توکل به خداوند متعال، مبتنی بر نقشه راه قرآن که توسط رهبر فرزانه انقلاب اسلامی تبیین می شود و با تکیه بر ظرفیت های درونی و استعدادهای بی بدیل جوانان خودش، ترس و تنبلی را کنار بگذارد و با اراده هایی قوی و تلاشی شبانه روزی، خودش آینده اش را بسازد و در این مسیر چهل ساله، نه تنها اندکی از آن انگیزه و شور و شوق انقلابی مان کاسته نشده است، بلکه نسل جدید آماده تر و فداکارتر ، در میدان حاضر است و این راه و این مرام، همچنان ادامه دارد.
ما در این چهل سال آموخته ایم که این صداهای مهیب که بزدلان را می ترساند، از طبل هایی توخالی صادر می شود و هیمنه آمریکا فروریختنی است.
دشمنی که با تابستان داغ نتوانست صفوف مستحکم این ملت را در هم ریزد، قطعا در برگ ریزان پاییز نیز با اعمال تحریم های تکراری نمی تواند راه به جایی ببرد. این ناکامی یادآور این بیان است که «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند». ما فرزندان رمضانیم و نه تنها در برابر این یاوه گویی ها خود را نمی بازیم بلکه از این فرصت، نهایت استفاده را برای فعال کردن ظرفیت های درونی خود خواهیم برد و با قدرت و جرئت علمی که در خود سراغ داریم، بر دشمنان برتری خواهیم یافت. تحقق این هدف با بصیرت فکری و انقلابی و پرورش نسلی فداکار و بصیر امکان پذیر است و در این زمینه، وظیفه دستگاه تعلیم و تربیت کشور، بسیار سنگین است تا در تمرکز کامل بر روی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، نسلی سلحشور، بصیر، فکور، خلاق و انق لابی را تربیت کند.
پدر عزیز و مهربان! کلام آخرم را با دو درخواست نوجوانانه و دو قول متعدانه به پایان می رسانم.
درخواست اول اینکه اجازه بفرمایید دیدارهای دانش آموزی که با شما انجام می شود، افزایش یابد چرا که این دیدارها از یکسو ثمرات و نتایج پربرکتی برای جامعه دانش آموزی دارد و از سوی دیگر آبی گواراست برای دانش آموزانی که عطش زیارت شما را دارند.
درخواست دوم اینکه در دعاهای خود نوجوانان و دانش آموزان را فراموش نفرمایید و برای رشد معنوی و طهارت باطنی و موفقیت در عرصه فعالیت های اجتماعی دعا بفرمایید. همچنین از خداوند متعال بخواهید تا عاقبت به خیر شویم و به خیل عظیم شهدا بپیوندیم.
اما قول اول اینکه ما نوجوانان انقلابی هرگز از خط مقدم مبارزه با استکبار عقب نشینی نخواهیم کرد و تا آخرین نفس خود، شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نمی کنیم. همچنین تا آخرین قطره خونمان در این راه به مبارزه خواهیم پرداخت.
قول دوم اینکه تا تحقق تمدن نوین اسلامی و فراهم سازی طمینه ظهور حضرت بقیه الله الاعظم، از پای نخواهیم نشست و این تعهد خود را در عمل جهادی و انقلابی، علم آموزی و نوآوری، هم اکنون و در آینده نشان خواهیم داد