97/8/13 - 10:30
شماره مطلب : 11651

رمز آزادگی و عزت و اقتدار ملت بزرگ ایران، استکبارستیزی و مقابله با ظلم سلطه‌گران جهان است

دانش آموزان انجمن های اسلامی همچون ملت ایران در 13 آبان امسال نیز با حضوری یکپارچه در راهپیمایی یوم الله 13 آبان بار دیگر وحدت و انسجام ملی را به رخ جهانیان می‌کشد و به استکبار جهانی نشان خواهد داد که هرگز تسلیم فشار های امریکا نمی شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،سی و نه سال پیش در چنین روزی (سیزدهم آبان 1358هجری شمسی- چهارم نوامبر 1979) دانشجویان ایران در اعتراض به توطئه‌های متعدد آمریکا ضد انقلاب اسلامی ایران، لانه جاسوسی (سفارت) آمریکا را در تهران تسخیر کردند.

مردم ایران اسلامی هر ساله با گرامیداشت این روز  در راهپیمایی سراسری و پرشور، وحدت ملّی و انسجام اسلامی خود را نمایش و پیام انقلاب اسلامی یعنی «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» و استکبار ستیزی را فریاد می‌زنند.

13آبان، یادآور سه رویداد مهم در سه برهه حساس از تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.

این سه رویداد مهم، «سالروز تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه (13 آبان سال 1343 هجری شمسی - چهارم نوامبر 1964)» «کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی (13 آبان 1357 - چهارم نوامبر 1978 - روز دانش آموز)» و «حرکت انقلابی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران توسط دانشجویان پیرو خط امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران» هر یک نقطه عطفی در روند استکبارستیزی ملت ایران است.

چهل سال مقاومت مردم ایران در برابر جنایت و تحریم‌های همه جانبه و ظالمانۀ آمریکا، سبب بیداری ملت‌ها و جهانی شدن شعار «مرگ بر آمریکا» و برملا شدن چهره خبیث و منافقانه آنان در سطح منطقه و جهان شد.
رمز آزادگی و عزت و اقتدار ملت بزرگ ایران، استکبارستیزی و مقابله با ظلم سلطه‌گران جهان است.
فروانی مداخلات؛ توطئه‌ها و بدعهدی‌های آمریکا علیه ایران دلیل بی‌اعتمادی شدید ملت ایران به آمریکاست که در طول چهار دهه بعد از انقلاب در مقاطع و موارد مختلف نمود داشته است.

از اینروست که ۱۳ آبان به نماد وحدت ایرانیان مقابل آمریکا  تبدیل شده است و ملت ایران در این روز تاریخی انزجار عمیق خود را از دولت آمریکا به نمایش  می‌گذارد.

حضور ملت ایران در راهپیمایی بزرگ انزجار از آمریکا و محکوم کردن مداخلات و توطئه‌های شیطان بزرگ؛ در واقع تجلی وحدت ملت ایران مقابل دشمن بزرگ ایران است.

ملت ایران در 13 آبان امسال نیز با حضوری یکپارچه در راهپیمایی یوم الله 13 آبان بار دیگر وحدت و انسجام ملی را به رخ جهانیان می‌کشد و به استکبار جهانی نشان خواهد داد که هرگز تسلیم فشار های امریکا نمی شود.

«تظاهرات ضد استکباری سیزدهم آبان» با شعارهای «هیهات منا الذله» و «مرگ بر آمریکا»، صبح یک شنبه در تهران و سراسر ایران اسلامی با حضور پر شور دانش آموزان انجمن های اسلامی  برگزار خواهد شد.