97/8/22 - 17:25
شماره مطلب : 11705

نشست مسئول و دانش آموزان عضو اتحادیه با استاندار خراسان شمالی

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی استان خراسان شمالی به همراه اعضای قرارگاه استانی خباز استانداراین استان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان خراسان شمالی، مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی استان خراسان شمالی به همراه اعضای قرارگاه استانی خباز استانداراین استان دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این نشست یاسر خطیب مسئول اتحادیه استان به تبیین رسالت اصلی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان پرداخت.
خطیب با بیان اینکه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در سال 58 با حمایت های مادی و معنوی امام راحل (ره) تشکیل شد افزودند: ایشان از بدو تاسیس با انتصاب حضرت آیت الله امینی به عنوان نماینده ولی فقیه در این مجموعه فعالیت انقلابی اش را شروع کرد و سال 79 حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) به عنوان عالی ترین رکن این مجموعه توانسته به جهت انفصال به دفتر حضرت آقا و بعنوان قدیمی ترین تشکل دانش آموزی در سطح مدارس فعالیت های چشمگیری را انجام دهد که مقام معظم رهبری(مدظله العالی ) از این مجموعه به عنوان تشکل امین و افسران جنگ نرم یاد کردند.
خطیب اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با توجه به رویکرد هدایت گری یک فرصت محسوب می شود که با فضای متفاوت، با سیستم آموزش و پرورش که دانش آموز محور است در حال فعالیت می باشد وی در بخش دیگر از سحنان با اشاره به فرموده نماینده ولی فقیه در مجموعه حرام تشکیلاتی است که کاری دانش آموز بتواند شما بخواهید به عنوان مربی انجام دهید و این با لایه هایی دانش آموز در قرارگاههای شهری ،استانی شاهد این مطلب است.
مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان در پایان خواستار مساعدت لازم جهت قراردادن اتحادیه در ردیف بودجه ای فرهنگی شدند.
سپس در بخش دیگراین نشست نماینده گان منتخب اعضای اتحادیه با بیان دغدغه ها نظرات و پیشنهادات و فعالیت های خود علی الخصوص به مناسبت 13 ابان ماه روز دانش آموز و کارهای فرهنگی در سطح مدارس پرداختند.
در بخش دیگر این نشست دکتر خبار استاندار خراسان شمالی به ایراد سخنان پرداخت خداوند را متعال را سپاسگزاری میکنم که نعمت زیارت شما دوستان عزیز و سربازان خط مقدم، هدایت گری در مدارس و افسران جنگ نرم به قول مقام معظم رهبری (مدظله العالی )امروز نصیب بنده شد لذا از مسئول محترم شما ، معلمان عزیزی و از شما دانش آموزان و خواهران ارجمند صمیمانه تشکر میکنم و خداوند را سپاسگزارم میکنم که ما را به دوران مدرسه ،دبیرستان فعالیت های قبل و بعد از انقلاب اسلامی انداخت.
استاندار خراسان شمالی انجمن اسلامی دانش آموزان یک سابقه دیرینه قبل از انقلاب دارد به این معنی که در جاهای که بچه های متدین و علاقه مند به دین و فطرت انسانی دوست داشتن در جامعه شان حاکم باشد و حاکمیت دین را قبول داشتند ولی خفقان رژیم ستم شاهی آنقدر زیاد بوداجازه فعالیت های گسترده نمی داد.
لذا شما اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان وظیفه سنگینی برعهده دارید که هنر شما در جذب هم نوعان با زبان لین و تواضع هست قرآن کریم قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُمْ بِوَاحِدَةٍ ۖ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَىٰ وَفُرَادَىٰ ثُمَّ تَتَفَكَّرُوا ۚ مَا بِصَاحِبِكُمْ مِنْ جِنَّةٍ ۚ إِنْ هُوَ إِلَّا نَذِيرٌ لَكُمْ بَيْنَ يَدَيْ عَذَابٍ شَدِيدٍ آیه 46 سوره سبا اگر شما می خواهید انسان ها را موعظه و هدایت کنید (مَثْنَىٰ وَفُرَادَىٰ) یکی یکی یا دوتا دوتا چهره به چهره صحبت کنید بچه ها از شما و ما معلمین بیشتر تاثیر می پذیرند که لازمه این شرط دارد اولا برای رضای خداباشد و هیچ نیت دیگه ای نداشته باشد پس بنابراین دوستان عزیز قرآن آن طور عمل کنیم که انتظار هست الحمدالله الان که به وسیله رهبر معظم انقلاب از گذشته نماینده ایشان هم در این مجموعه هست و این امتیازی است که شما دارید و هیچ مجموعه دیگری در سطح کشور ندارد این دو چیز را می رساند یکی علاقه ایشان به شما و انجمن اسلامی ودگر اثرگذاری شما.
دوما هم اگر خدانکرده از مسیر انجمن های اسلامی منحرف بشود ضر و زیان خیلی زیادی خواهد دید بنده خودم در دوران معلمی ام که به عنوان مدیر دبیرستان بودم بازوی اصلی من در کارها همین بچه های انجمن اسلامی بوده اگر مدیر مدرسه ای به معنای واقعی این مجموعه را درک کند خودش به سراغ شما خواهد آمد.