97/8/27 - 16:50
شماره مطلب : 11715

برگزاری جلسه پرسش و پاسخ در اتحادیه استان آذربایجان‌شرقی با حضور نماینده مجلس شورای اسلامی

جلسه پرسش و پاسخ با حضور محمداسماعیل سعیدی، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان آذربایجان‌شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان آذربایجان‌شرقی، جلسه پرسش و پاسخ دانش آموزان عضو انجمن‌های اسلامی مدارس پسرانه شهرستان تبریز با حضور محمداسماعیل سعیدی، نماینده مردم شریف تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، برگزار شد.
در این جلسه که از ساعت ۱۰ صبح روز پنج‌شنبه بیست و چهارم آبان‌ماه سال‌جاری در محل حسینیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان آذربایجان‌شرقی آغاز شد، حدود ۳۰ تن از دانش‌آموزان عضو انجمن‌های اسلامی مدارس پسرانه شهرستان تبریز حضور داشتند.
در ابتدای جلسه، پس از توضیحات مختصر علی شعبانی، معاون فرهنگی و تربیتی برادران اتحادیه استان در مورد جلسه و دانش‌آموزان حاضر، سعیدی بحث مقدماتی را ارائه کرد و سپس دانش‌آموزان سوالات خود را مطرح نمودند.
سعیدی در مورد خروج تعدادی از افراد انقلابی از قطار انقلاب در ۴۰ سال گذشته گفت: وقتی رهبری بحث نفوذ را مطرح می‌کنند و وزیر اطلاعات می‌گوید با بررسی‌های انجام شده موضوعِ نفوذ نداریم، این‌گونه برداشت می‌شود که نفوذ مورد تأکید رهبری، چیزی غیر از نفوذ تشکیلاتی است و آن نفوذ در عقاید مردم می‌باشد.

وی افزود: در بحث مبارزه با جالوت، وقتی با تأکید طالوت مبنی بر این‌که اگر به نهر آبی رسیدیم فقط در حد رفع تشنگی آب بنوشید؛ متأسفانه برخی با نادیده گرفتن دستور مبادرت به نوشیدن آب نمودند و از قطار لشکر طالوت برای مبارزه با جالوت جا ماندند و دسته دیگری نیز گفتند لا طاقِةَ لَنا (ما را یارای مبارزه با لشکر جالوت نیست). اما امداد الهی شامل حال پیروان طالوت شد و آن تیرِ اصابت کرده به جالوت امداد الهی بود (وَ ما رَمَیتُ إذ رَمَیتُ وَ لکِنَّ الله رَمی).

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، نفوذ تشکیلاتی قبل از انقلاب، از جمله نفوذ در حزب توده و تحریف نامه‌نگاری‌ها را نیز از دیگر مصادیق نفوذ عنوان کرد.

همچنین ایشان مسئولیت اصلی نمایندگان را قانون‌گذاری عنوان کرده و شأن نماینده را چیزی بالاتر از آسفالت کردن یک خیابان دانستند و عنوان کردند که نباید هرگز این‌گونه فعالیت‌ها به عنوان یک فعالیت مثبت نماینده عنوان شود.

جلسه تا اذان ظهر ادامه داشت و با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر پایان یافت.