97/8/30 - 14:59
شماره مطلب : 11735

دومین مجموعه محتوای قرارگاهی برهان منتشر شد

معاون فرهنگی تربیتی برادران اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت:دومین مجموعه محتوای قرارگاهی برهان منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،معاون فرهنگی تربیتی برادران اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در گفت و گو با روابط عمومی،با اشاره به پیگیری نظام مندِ تحقق سیر فکری-تربیتی اتحادیه که اهداف آماده سازی این مجموعه می باشد گفت: به نظر می رسد برای اینکه بتوانیم تحقق سیر فکری تربیتی نوجوان را به صورت نظام مند پیگیری کنیم بایستی حمایت محتوایی لازم را از شبکه پشتیبان داشته باشیم تا بتوانیم در آینده، ارزیابی های دقیق تری را نیز از این روند داشته باشیم. 
وی با اشاره به اینکه یکی از مزیت های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بهره مندی از منظومه و سیر فکری تربیتی است، ادامه داد: در مجموعه محتوای قرارگاهی برهان، اهداف و موضوعات مختلف منظومه و سیر فکری تربیتی در سطوح مختلف ارائه خواهد شد تا بر اساس آن شبکه پشتیبان ما بتوانند با ابتکار و خلاقیت، این فرایند تربیتی را در قرارگاه های دانش آموزی پیگیری کنند. 
زین العابدین خاطرنشان کرد: در بسته دوم، سرفصل های «ولایت فقیه» و «مدیریت زمان» در دستور کار قرار گرفته است و طرح درسی برای این موضوعات ارائه شده است تا شبکه پشتیبان با نحوه ارائه این موضوع آشنا شوند. همچنین برخی محتوای تکمیلی در این زمینه ارائه شده است. همچنین در زمینه مهارت های تشکیلاتی یادداشت ها و محتواهایی ارائه شده است که موضوع «اصول تعامل تشکیلاتی مسئول انجمن اسلامی» و «مهارت تشکیل نمایشگاه در مدرسه» از جمله آنهاست. همچنین پیشنهادهای اجرایی برای انجمن های اسلامی ارائه شده است که مسئولان انجمن های اسلامی بتوانند با الهام گرفتن از این پیشنهادها به کمک اعضای هیئت مرکزی انجمن اسلامی مدرسه برای مدرسه خود برنامه ریزی نمایند. این بسته هم شامل نکاتی پیرامون نحوه و موضوعات طرح بحث تشکیلاتی و هم طرح بحث معرفتی می باشد.
وی  با اشاره به اینکه این مجموعه، دومین تجربه است، افزود: قطعا بسته نخست  و دوم کاستی هایی دارد که مشتاقانه منتظر ارائه نظرات و دیدگاه های اعضای شبکه پشتیبان در تکمیل و تصحیح آن هستیم. مربیان و سرگروه های محترم اتحادیه می توانند با ارائه نظرات و دیدگاه های خود و بیان اینکه چه محتوایی بیشتر می تواند نیازهای آنها را تامین کند، در ادامه مسیر به این پشتیبانی محتوایی غنا ببخشند.
لازم به ذکر است علاقه مندان این مجموعه محتوایی می توانند  با مراجعه به سایت آینده سازان به آدرس http://www.ayandehsazan.ir/content/11734 از این مجموعه بهره مندشوند.