97/9/15 - 14:50
شماره مطلب : 11784
عضو گروه مطالعات انقلاب دانشگاه جامع امام حسین(ع):

نفرت استکبار جهانی از پیشرفت انقلاب اسلامی ایران

عضو گروه مطالعات انقلاب دانشگاه جامع امام حسین(ع) در جمع دانش آموزان انجمن اسلامی گفت:استکبار جهانی از پیشرفت روزافزون جمهوری اسلامی ایران نفرت دارد.

 به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ،نشست بررسی تشکیل ستاد چهل سالگی انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران با حضور دکتر موسوی نیا عضو گروه مطالعات انقلاب دانشگاه جامع امام حسین(ع) و دانش آموزان قرارگاه ملی پسران برگزار شد.
موسوی نیا با اشاره به پیشرفت روزافزون جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: ما در آستانه چهل سالگی جمهوری اسلامی هستیم. معمول است که نظام های سیاسی هر چند سال یک بار به عقب باز می گردند و مسیر شان را بازبینی می کنند و مقدار موفقیت خودشان را می سنجند اما مواردی در این میان باعث شده است که این موضوع برای ما مهم باشد و آن موارد تصوراتی است که در بین جوان ها و حتی میانسالان و سالمندان نیز مطرح می شود.
این استاد دانشگاه افزود: از گوشه و کنار می شنویم که آیا جمهوری اسلامی به چهل سالگی خود خواهد رسید، آیا این نظام 22 بهمن را به خود خواهد دید. امروز از درگاه های متفاوتی باید به این موضوع بپردازیم. به آمارهای بین المللی مراجعه کنیم.
وی ادامه داد: این روزها می شنویم که انگار جمهوری اسلامی در حال سقوط هستیم. شما برای مثال فکر می کنید از نظر اقتصادی خیلی ضعیف هستیم اما وقتی به آمارهای بین المللی رجوع می کنیم خواهیم دید  که ما از نظر اقتصادی در جایگاه متوسط جهان هستیم. نکته بعدی اینکه نرخ رشد ایران بعد از انقلاب خیلی مهم است.
وی ادامه داد: آمارهای بین المللی نشان میدهد سرعت رشد کشور ایران از نظر اقتصادی بسیار بالا است و از نظر سرعت رشد اقتصادی در رتبه هفتم دنیا جای دارد.
این استاد دانشگاه اضافه کرد: این را هم در نظر بگیریم که ما باید در بین کشورهایی مقایسه شویم که لااقل از بابت جمعیت شبیه به ما باشند.
وی با ذکر یک مثال ادامه داد:  ما در زمینه تعداد کتاب های منتشر شده در سال رتبه بالایی داریم، ایران  در میزان بودجه آموزش و پرورش  نسبت به دنیا رتبه دهم دارد اما  شبکه های ماهواره ای برای ما این را نشان نمی دهند و آمار معوقات آموزش و پرورشی ها را نشان می دهند. ما میزان فارغ التحصیل هایمان را نمی بینیم. و این نکات باعث می شود تا ذهنمان فقط رکود را ببیند و از پیشرفت کشور غافل شویم ما از نظر با سوادی کشور، در مقام اول هستیم . ما کمتر مردمی را داریم که سواد خواندن و نوشتن نداشته باشند.
موسوی نیا تصریح کرد: در اول انقلاب میزان امید به زندگی در مردم کشور  ما 55 سال بوده است. در سال 2016 این رقم به 76 سال رسیده است و همچنین  از نظر خودکشی ما جزو 20 کشور پایین دنیا هستیم و خودکشی کمتری نسبت به مابقی کشورها داریم پس چطور می گویید ما افسرده ترین مردم جهان هستیم.
عضو گروه مطالعات انقلاب دانشگاه جامع امام حسین(ع) در جمع بندی سخنان خودگفت: اگر ما پیشرفت نکردیم و پسرفت کردیم پس چرا استکبار جهانی نسبت به ما هر روز نفرت بیشتری دارد. چرا آنها این همه نسبت به ما عصبانی هستند. منطق قرآن این است که می گوید اگر شما پیشرفت کردید کفار نسبت به شما بیشتر نفرت پیدا می کنند. به تعبیر حضرت امام خمینی (ره) ، اگر دیدید کفار نسبت به شما خوب بودند پس کمی به خودتان شک کنید.