97/9/17 - 19:34
شماره مطلب : 11793
معاون حقوقي و پارلماني وزارت آموزش و پرورش

سند 2030 هیچ جایگاهی در آموزش و پرورش ندارد/ انتقاد معاون آموزش و پرورش از صدا و سیما

معاون حقوقي و پارلماني وزارت آموزش و پرورش با حضور در جمع دانش آموزان قرارگاه ملی گفت: سند 2030 در آموزش و پرورش هیچ جایی ندارد و اگر تخلفاتی وجود داشته باشد به جد آنها را پیگیری می کنیم.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، معاون حقوقي و پارلماني وزارت آموزش و پرورش با حضور در نشست اعضای قرارگاه ملی پسران با اشاره به سند تحول آموزش و پرورش گفت: سند تحول آموزش و پرورش در دستور کار جدی وزارتخانه قراردارد.برای این سند نیاز است زیربنا های آن تهیه شود و در قالب یک برنامه عملیاتی اجرا شود و برای این طرح برای سال 97 و سال 98 بودجه در نظر گرفته شده است. 
نعمت اللهی خاطرنشان کرد: همه ما باید در جهت دغدغه اخیر مقام معظم رهبری در خصوص "نماز" اقدام های موثری کنیم. هیئت امنا و سفرای انقلابی ما این دغدغه رهبری را تا حدودی اجرا کردند . شما دانش آموزان سراسر کشور می توانید با استفاده از فضای مجازی که در اختیار دارید ، با راه اندازی کمپین هایی در این زمینه کار کنیدکه البته دایره نفوذ شبکه های اجتماعی بسیار بالاست و چه بهتر که از این فضا در جهت نماز و تبلیغ آن بین دانش آموزان استفاده کنیم . شما می توانید بازوی قدرتمندی برای وزارت آموزش و پرورش باشید. 
معاون حقوقي و پارلماني وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال در مدارس کشور باید اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم و دانش آموزان قرارگاه ملی باید در آن پیشتاز باشند .
وی در رابطه با اجرایی شدن سند 2030 در برخی مدارس کشور افزود: این سند در آموزش و پرورش، هیچ جایگاهی ندارد. اگر مواردی هست به ما گوشزد کنید تا پیگیری کنیم. دوستان ما در مناطق مختلف مکلف و موظف هستند که این موضوع را پیگیری کنند. هرجا کوچکترین سایه ای از سند 2030 در هر کجای کشور دیدید ما را در جریان بگذارید.
نعمت اللهی در رابطه با هزینه های اجباری مدارس دولتی نیز خاطرنشان کرد: برایر با اصل 30 قانون اساسی هیچ مدرسه ای حق ندارد که پولی را به اجبار از خانواده ها در خواست کند و این هزینه ها و کمک ها باید به صورت داوطلبانه ازسوی اولیا تامین شود به هر صورت درآمد و هزینه کشور مشخص است. پول گرفتن اجباری غیر قانونی است. اگر مدرسه ای به اجبار از شما پول گرفت حتما گزارش دهید. 
معاون حقوقي و پارلماني وزارت آموزش و پرورش گفت: در جریان هستید که به تازگی معلمی در همدان دانش آموزی را سر کلاس ، به همراه سایر دانش آموزان تنبیه بدنی کرده است و در صدا و سیما در شبکه های مختلف پخش شد و معلم و معاون و مدیر آن مدرسه نیز فعلا از کار کنار گذاشته شدند و به زودی برای آنها حکم رفع ابلاغ صادر خواهد شد. امروز هم در دایره تخلفات در وقت فوق العاده حکم قاطعی برایشان صادر خواهد شد اما چه خوب است که قبل از کشیده شدن ماجرا به صدا و سیما و بازتاب گسترده آن نمایندگان دانش آموزان در سراسر کشور این تخلفات را به ما اعلام کنند تا در این زمینه در اسرع وقت اقدام کنیم.
تصاویر