97/9/18 - 08:39
شماره مطلب : 11794

تصویب چهار مصوبه مهم دانش آموزان قرارگاه ملی پسران در صحن علنی

چهار مصوبه در صحن علنی دانش آموزان قرارگاه ملی پسران اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان تصویب شد
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، در جلسه صحن علنی که با حضوردبیر کل اتحادیه انجمن های دانش آموزان واعضای قرارگاه ملی پسران تشکیل شد چهار مصوبه با اکثریت آرای دانش آموزان به تصویب رسید. 
سفیران رسانه
سفیران رسانه یکی از طرح هایی است که در جلسه امروز توسط دانش آموزان مطرح و در صحن علنی به تصویب رسید این طرح متشکل از 31 نفر به نمایندگی استان های کشور خواهد بود. به این صورت که یک نفر به عنوان سفیر رسانه انتخاب می شود. در این طرح یک نفر متولی می شود و گروه رسانه ای تشکیل می دهد. با راهنمایی یک نفر در اتحادیه، بنابر برنامه های مختلف اتحادیه مانند نمایشگاه مدرسه انقلاب، کارهای رسانه ای را انجام می دهند و به رخدادهای روز واکنش نشان داده می شود. این دانش آموزان باید یک استاد راهنما هم داشته باشند. استاد راهنما، اطلاعاتی را در زمینه های متفاوت انقلابی و مباحث روز کشوری ارائه می دهد و در قالب های متفاوتی مانند پادکست، بروشور و ...  دانش آموزان به تولید محتوا خواهند پرداخت. 
فراخوان حمایت از کالای ایرانی
فراخوان حمایت از کالای ایرانی از دیگر مصوبات جلسه صحن علنی بود موضوع مهمی که در این طرح در نظر گرفته می شود کسب و کارهای خانگی است. دانش آموزان بعضا در خانه یک سری کارها انجام می دهند که خلاقانه است. طرح بر این اساس است که در استان ها این بار به همه دانش آموزان فراخوانی را ارسال کنیم تا هرکسی تجربه ای دارد که با ما این موضوع همخوانی دارد اعلام خواهد کرد و حتی اگر پدربزرگ دانش آموزی  کار خلاقانه خانگی دارد می تواند ارائه دهد. فراخوان برای مسابقه است و بهترین ایده ها انتخاب خواهد شد. در ادامه طرح های برگزیده  برای حمایت از آنها به شیوه استارتاپی  ارائه می شود.  بعضی از کسب و کارها واقعا استعداد دارند و این موضوع باعث می شود که دانش آموزان فعال شوند. مرحله بعد این است که باید کارگروه اقتصاد مقاومتی به دنبال آن فرد سرمایه گزاری برود که می خواهد آن کار را توسعه دهد و برای توسعه این طرح نیز سرمایه گزاری کند.  
اتحادیه در کتب تاریخ
اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از سال 58 به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شده ولی متاسفانه هیچ اسمی از تشکل اتحادیه دانش آموزان اسلامی در کتاب ها نیامده است و این موضوع عاملی شد تا مصوبه سوم دانش آموزان  اصلاح کتاب های تاریخی و علی الخصوص کتب تاریخی درسی باشد . باید بحث اتحادیه انجمن اسلامی نیز در کتاب های تاریخ اثرش ذکر شود و این موضوع به وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد داده شود. با تصویب این طرح قرار شد از وزارت آموزش و پرورش طی مکاتبه و نامه  نگاری درخواست شود تا نام و شرح اتحادیه انجمن های اسلامی و تاثیر گذاری آن در انقلاب اسلامی نیز ذکر شود.
پویش بیداری دانش آموزان
در کشور ما جنبش دانش آموزی بسیار مهم است. برای رسیدن به این شجره طیبه، دانش آموزان مشکلاتی دارند. برای مثال نداشتن آگاهی نسبت به انقلاب اسلامی، آنها هیچ اطلاعاتی نسبت به انقلاب اسلامی ندارند. دانش آموزان باید خود را در برابر پیشرفت کشور مسئول بدانند اما اکنون غربی ها در حال نفوذ بین نوجوانان ، جوانان  و نسل سوم انقلاب هستند دانش آموزان قرارگاه ملی پسران در طرحی با عنوان پویش و بیداری دانش آموزان قصد دارند تا یک نهضت دانش آموزی آگاه سازی در میان دانش آموزان تشکیل دهند. به این صورت که این پویش در مدارس توسط دانش آموزان انجمن های اسلامی  اجرایی خواهد شد. طی این طرح ابتدا  چهره آمریکا را به دانش آموزان معرفی خواهندکرد، بعد دستاوردهای انقلاب و همچنین  چهره سیاه دوره پهلوی را برای  سایر دانش آموزان ترسیم خواهند کرد
تصاویر