97/10/8 - 10:08
شماره مطلب : 11862

دیدار دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با امام جمعه استان قزوین

دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان قزوین دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه  استان قزوین دیدار و گفت و گو کرد.
در ابتدای این جلسه دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت:اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان قزوین طی چند سال گذشته فراز و نشیب های زیادی داشته است.در یک برهه ای افول جدی داشته است ویک برهه تثبیت داشته است. از این جهت  برای استان قزوین فرصت اتفاقات متفاوت،زیاد است .
وی در ادامه افزود الحمدالله در طی سالهای اخیر نیروهای خوبی در استان تربیت شده اند که جزء نفرات بر تر در سطح کشور هستند استان قزوین استعداد های بسیار خوبی دارد وهمچنین از پتانسیل بالایی بر خوردار است .امیدوارم  هم در استان قزوین وهم در شهرستان ها کار های ویژه ای انجام گیرد.
 آیت الله عابدینی در این دیدار گفت: جوان ونوجوان در سنین تاثیر پذیری هستندو اگر کاری را به آ نها واگذار کنیم بهترین نتیجه را می دهد 
خداوند در قرآن کریم فرمودند: «ولَقد کرّمنا بنی آدم »اگر بخواهیم بر اساس کرامت انسان را تربیت کنیم باید آن ها را بر اساس عقیده و عبادت تربیت کنیم.
وی گفت: محوری ترین کتابی که باید برای کرامت دانش آموزان در عرصه اندیشه ها و افکارشان معرفی کنیم  حقیقتا قرآن است برای این که همان خداوندی که فرمود و لقد کرمنا بنی آدم،کتاب کرامت را هم قرآن معرفی کرده است
.خداوند متعال وقتی که اولین محفل معارفه خود با انسان را برگزار می کند و اولین  آیات وحی را که نازل می کند سوره ی علق است،سوره ی مدرسه،دانش آموزی و فضای انجمنی است و اولین ویژگی که می خواهد از خودش معرفی کند،ویژگی اکرم است.یعنی منشاء همه ی کرامت ها من هستم و کتاب رابط بین من و شما هم قرآن است،اگر این ها محور کار انجمن های اسلامی  باشد که هست معجزه می کند.در تحولات روحی در تربیت انسانی در ساختن انسان هایی که بعدا می خواهند در جامعه باشند اثر می گذارد.باید محور نماز،مساجد و امام و ولایت راس کار باشد.