97/10/18 - 14:15
شماره مطلب : 11896

برگزاری قرارگاه مادرانه با حضور جمعی از مادران دانش آموز دختر انجمنی

جلسه قرارگاه مادران با حضور جمعی از مادران دانش آموز دختر متوسطه اول قرارگاهی و کادر خواهر اتحادیه و استاد محترم آقای ذاکریان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان خراسان جنوبی، جلسه قرارگاه مادران با حضور جمعی از مادران دانش آموز دختر متوسطه اول قرارگاهی و کادر خواهر اتحادیه و استاد محترم آقای ذاکریان، دانشجوی دکترای مشاوره روز دوشنبه دهم دی ماه در محل سالن اجتماعات اتحادیه استان برگزار شد.
 
در این جلسه آقای ذاکریان به محورهای تربیتی در حوزه ی نوجوانان پرداخت و بیان داشت که روش های تربیتی در مواجهه با فرزندان در سنین مختلف متفاوت است و متناسب با سن آن ها تغییر می کند در سن نوجوانی فرزندان شما صاحب فکر هستند. زیاد با فزرند خود صحبت کنید تا اغنا شوند چرا که صحبت کردن فضای عاطفی بین والدین و فرزندان را بیشتر می کند زیاد با آن ها حرف بزنید تا فرهنگ گفت و گوی دوطرفه در خانواده رواج پیدا کند.
 
مجتبی ذاکریان خاطر نشان کرد در گفت و گو با فرزندان باید اصول صحبت کردن رعایت شود از جمله این که زود خسته نشوید، عصبانی نشوید زمانی که فرزندان شما عصبانی هست به پروبال آن ها نپیچید چرا که اگر در دوران نوجوانی به مقابله با افکار فرزندان برخیزید در برابر فرزند شما یک مانع محسوب می شوید که او می خواهد از این مانع بگذرد و زمانی که هیجان فرزندان فروکش کرد بعد بنشید و با او صحبت کنید و مشکلات را حل کنید.
 
در ادامه وی حضور بچه ها در تشکل ها را به عنوان یک میانبر تربیتی نام برد که اگر این تشکل ها و گروه های خوب انتخاب شوند می تواند به سوالات بچه ها پاسخ دهد و حس استقلال را در آن ها اغنا کند و پایه های اخلاقی آن ها را مستحکم کند و باعث شود که یک شخصیت منسجم در نوجوان شکل بگیرد.
 
وی در پایان تاکید نمود که نباید به بهانه ی درس فرزندان خود را از حضوردر تشکل ها محروم کنید چرا که کنکور و درس فقط در بهترین حالت موجب رشد علمی بچه ها می شود و ممکن است پایه های اخلاقی آنان ضعیف باقی بماند.