97/10/19 - 14:32
شماره مطلب : 11905

نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی: مسئولیت اتحادیه مسئولیت بزرگی است

سرپرست اتحادیه استان به همراه کادر استان با حجت الاسلام والمسلمین عبادی نماینده معزز ولی فقیه در استان خراسان جنوبی دیدار و گفتگو کردند
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان جنوبی، کادر ستادی اتحادیه استان با حضرت حجت الاسلام والمسلمین عبادی نماینده معزز ولی فقیه در استان روز دوشنبه ۱۷ دی ماه دیدار کردند.
 
در این دیدار وحید خزیمه سرپرست اتحادیه استان ضمن ابراز خوشحالی از این دیدار صمیمانه با نماینده ولی فقیه استان ، در خصوص تاریخچه و فعالیت های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان مطالبی را ارائه کرد.
 
حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در استان نیز ضمن تشکر از زحمات اتحادیه گفت: وجه تسمیه اتحادیه به اتحاد است، و این اساس کار شماست. شما نسبت به آرمان های اسلامی و انسانی وقتی موثر خواهید بود که سعی کنید اتحادیه را حفظ کنید. حفظ اتحادیه در پیکر دانش آموزان اتحادیه.
 
وی افزود: اتحاد چگونه حفظ می شود؟ وحدت وقتی حاصل می شود که چه در بحث نظری و چه در بحث علمی روی قاعده و ملاک فکری عقلی، علمی و یا وحیانی باشد. در یک ساختمان اگر زیر ساخت نباشد خود به خود از هم می پاشد. دانش آموزی که امروز دانش آموز و فردا دانشجو و بعد امور کشور را اداره می کند وقتی می تواند دانش آموز قوی باشد که زیر ساخت نظریات، عمل و اخلاق او محکم باشد و این یک مسئله سلیقه ای و شعاری نباشد.
 
حجت الاسلام و المسلمین عبادی خاطر نشان کرد: رمز اتحادیه که اتحادیه بماند و کارآمد باشد توجه به اصل و زیر بنا است. بسیاری از آسیب ها به این دلیل است که روی مبنا نیست و تحت تاثیر حزب و گروه و منافع شخصی است.
 
امام جمعه بیرجند بیان داشت: خودتان و زیر مجموعه خودتان را حفظ کنید. آنها را به گونه ای پرورش دهید که تحت تاثیر هیچ چیز به جز حق در نیایند و حق را از روی قرآن و وحی و عقل می شود فهمید. اتحادیه را اتحادیه نگه دارید.
 
وی یادآور شد: رمز و راز یک اتحادیه برای اینکه بتواند کارآمد باشد این است که دیروز خود را به یاد داشته باشد، بداند امروز در کجا قرار دارد و برای آینده خود برنامه ریزی کند.
 
حجت الاسلام و المسلمین عبادی تأکید کرد: مسئولیت شما مسئولیت بزرگی است چرا که نسلی که شما با آنها ارتباط دارید آینده ی کشور خواهند ساخت. سعی کنید به همان شیوه اتحادیه به صورت صحیح و علمی بپرورید و در صورتی که بر اساس سلیقه شخصی باشد آسیب خواهید دید و دشمن از این نقطه ضعف سو استفاده می کند.
 
وی گفت: اگر جمعی مسئولیتی را بپذیرند و به مسئولیت خود عمل نکنند و باعث گناه شوند، در گناه هایی که در آینده نیز به وجود خواهد آمد، شریک خواهند بود و ثواب خیری که شما انجام می دهید و ثواب خیرهایی که بعد خواهد بود در همه شما شریک هستید. لذا اگر از ترس این مسئولیت شما را خواب نبرد عجیب نیست.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در پایان گفت: هرچه آسیب دیده ایم به خاطر کوتاهی های خودماست و بیگانگان هیچکاره اند، بلکه آنها همانند شیطان، تنها ما را وسوسه می کنند.
تصاویر