97/10/30 - 14:31
شماره مطلب : 11940

برگزاری نخستین «جلسه برخط» مسئولین اتحادیه انجمن های اسلامی با مدیران و معاونین پرورشی آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق خراسان رضوی

جلسه برخط اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با حضور معاونین پرورشی و مدیران آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق استان خراسان رضوی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی،جلسه تشریح برنامه های دهه فجر اتحادیه استان واداره کل آموزش وپرورش باحضور سید قاسم حوائجی مسئول اتحادیه استان ، علیرضامالک اشرفی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان ، مدیران و معاونین پرورشی ادارات آموزش و پرورش و همچنین مسئولین اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستانها و مناطق استان خراسان رضوی در محل دفتر معاونت پرورشی به طریق برخط در روز سه شنبه ۲۵ دی ماه ۱۳۹۷ برگزار گردید.
 
در ابتدای این جلسه مهندس حوائجی ضمن بیان تاریخچه تشکل انقلابی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی، ۲ مأموریت اصلی این نهاد مردمی را نیروسازی و جریانسازی دانسته و گفت : اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در مدارس استان در دو مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم بر اساس رکن « شأن وزارتی » از ۷ رکن تربیت اسلامی نوجوانان، فعالیت های خود را برنامه ریزی و اجرا می نماید.
 
وی با توجه به در پیش بودن برنامه های ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عنوان داشت : نگاه دقیق برای جشنهای مردمی انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر بر این اساس است که مهمترین کار دستگاههای رسمی متولی تعلیم و تربیت این می تواند باشد که « هیچ کاری انجام ندهند! » و این فرصت عظیم را به دانش آموزان داده تا با تشکیل گروه های سالم در مدرسه خود، تجربه کار گروهی را آغاز نموده و خود به عنوان متولی کار فرهنگی، با اثرگذاری بیشتر بر همسالان، فعالیت های خود را انجام دهند.
 
مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی، یکی از وظایف اصلی اتحادیه شهرستانها و مناطق استان را در قدم اول شناسایی دانش آموزان علاقه مند به فعالیت های اجتماعی و فرهنگی دانسته و افزود : ما باید در اجرای برنامه ها به دانش آموزان میدان و مسئولیت بدهیم! تا شاهد زبده پروری بعد از زیده یابی و نیروسازی برای انقلاب اسلامی باشیم. انشاءالله  امسال همچون سال های گذشته اعضای انجمن های اسلامی در مدارس بتوانند با اجرای برنامه های متنوع، خلاق و اثرگذار در ایام الله دهه فجر، طلایه دار جریانسازی انقلابی در مدارس باشند.
 
وی در ادامه مطالب خود با اشاره به اینکه برنامه های دهه فجر اتحادیه بر اساس منظومه فکری و تربیتی دقیق برنامه ریزی شده است، بیان داشت : بهترین فرصت برای رسیدن به اهداف مأموریت های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی همین ایام دهه فجر است، و دانش آموزان از ایام امتحانات خارج شده اند و آماده هستند با همکاری همه تشکل های دانش آموزی فعالیت های فوق برنامه خود را انجام دهند.
 
سید قاسم حوائجی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه انتخاب مسئولین اتحادیه شهرستانها و مناطق استان پهناور خراسان رضوی معمولا از بدنه آموزش و پرورش و با مشورت و راهنمایی مسئولین مربوطه انجام می گردد، گفت : ما در انتخاب مسئولین اتحادیه سعی بر آن داریم نیروهایی دغدغه مند و  با انرژی جوانی انتخاب شوند؛ و در این چند سال اخیر شاهد ارتباط خوب و اثرگذار مسئولین اتحادیه انجمن های اسلامی با روسا، معاونین پرورشی و مدیران مدارس هستیم.
 
سخنرانی آقایان مالک اشرفی(معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان) ، افشار (کارشناس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش)، صالحی(قائم مقام اتحادیه استان و مدیرعامل اردوگاه اردوبهشت) و درودی (معاون توسعه شبکه اتحادیه استان) در خصوص عناوین برنامه های ایام الله دهه فجر آموزش و پرورش و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، از دیگر برنامه های انجام شده در این جلسه می باشد.
 
در پایان برخی از مسئولین اتحادیه انجمن های اسلامی و معاونین پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق استان نظرات و پیشنهادات خود را از طریق ارتباط مجازی برخط، عنوان نموده و مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.