97/11/13 - 10:54
شماره مطلب : 11999

برگزاری کارگاه توجیهی مدرسه انقلاب

قرارگاه برادران متوسطه دوم شهرستان بیرجند با محوریت جشنواره مدرسه انقلاب برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان جنوبی، قرارگاه برادران متوسطه دوم شهرستان بیرجند روز چهارشنبه سوم بهمن ماه با محوریت جشنواره مدرسه انقلاب برگزار شد.
تیموری پور مسئول اتحادیه شهرستان بیرجند ضمن تشکر از حضور دانش آموزان در خصوص برنامه های دهه فجر و ایام فاطمیه توضیحاتی ارائه کرد.
 
وی با تاکید بر برگزاری هیات های مدرسه ای در ایام فاطمیه گفت: هیات شهری انصارالمهدی(عج) برادران از ۱۷ بهمن ماه به مدت ۴ شب در محل اتحادیه استان برگزار خواهد شد.
 
در ادامه کاظمی تبار مربی متوسطه دوم به تبیین شیوه نامه نمایشگاه مدرسه انقلاب پرداخت.
 
وی در خصوص اهداف برپایی نمایشگاه های مدرسه انقلاب گفت: اولین هدف ما از برپایی نمایشگاه مدرسه انقلاب در چهل سالگی انقلاب نمایش دستاوردهای انقلاب اسلامی به دانش آموزان می باشد.
 
کاظمی تبار در قالب نمایش پاورپوینت در خصوص مدل های برپایی نمایشگاه نکاتی را در جهت افزایش جذابیت و اثرگذاری نمایشگاه بیان کرد و نمونه های موفق از غرفه های نمایشگاهی سال های گذشته از جمله فضاسازی، محتوا، کارها و دست سازه های تولیدی، روایتگری و… برای دانش آموزان به نمایش گذاشته شد.
 
وی ده نکته مهم در برپایی یک نمایشگاه موفق و موثر را برای دانش آموزان تشریح کرد و گفت: ده نکته مهم و اساسی که رعایت و اجرای آن در موفقیت نمایشگاه به شما کمک خواهد کرد عبارتند از:
۱- برگزاری جلسات قرارگاهی با حضور معاون پرورشی مدرسه و مسئولین تشکل های مختلف دانش آموزی مدرسه و تقسیم کار بین دانش آموزان
۲- فضاسازی و اجرای نورپردازی و صداپردازی، جذب مخاطبان با نصب تابلوی های تبلیغاتی نمایشگاه در ورودی مدرسه و سالن ها
۳- عدم استفاده از محتوای آماده و چاپی و تاکید بر انجام کارهای ابتکاری و تولیدی دانش آموزی
۴- شناسایی و انتخاب دانش آموزان با قدرت بیان واطلاعات بالا جهت روایتگری غرفه ها
۵- طراحی دعوتنامه و دعوت از مسئولین و والدین
۶- برگزاری مراسم افتتاحیه رسمی و دعوت از مسئولین و والدین و دانش آموزان و همچنین استفاده از لباس متحدالشکل و صدور کارت شناسایی برای عوامل اجرایی جهت نظم دهی به نمایشگاه
۷- اجرای برنامه های جانبی از جمله برگزاری مسابقه در محل نمایشگاه
۸- راه اندازی گروه سرود و یا تئاتر مدرسه
۹- تلاش مسئول انجمن در جهت ایجاد همدلی و همکاری بین تشکل ها و دانش آموزان ، چرا که رمز موفقیت ایجاد همدلی و روحیه همکاری بین دانش آموزان است.
۱۰- انتخاب یکی از دانش آموزان به عنوان عکاس به جهت مستندسازی و خاطره سازی
 
لازم به ذکر است در این جلسه به سوالات دانش آموزان در خصوص نمایشگاه مدرسه انقلاب پاسخ داده شد و همچنین برخی از اقلام نمایشگاهی بین مدارس توزیع شد.