97/11/27 - 17:32
شماره مطلب : 12073

معرفی کتاب سرباز کوچک امام در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه بخش خمام

کتاب "سرباز کوچک امام" توسط یکی از اعضای انجمن اسلامی از طریق تریبون نماز جمعه بخش خمام از توابع شهرستان رشت معرفی شد
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، در راستای پویش کتاب قهرمان، کتاب "سرباز کوچک امام" که به روایت خاطرات اسیر پر آوازه 13 ساله، مهدی طحانیان می پردازد، توسط حسین قاسم زاده "مسئول انجمن اسلامی دبیرستان شهید زحمتکش بخش خمام"  در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این بخش معرفی شد.
 
کتاب «سرباز کوچک امام» داستان زندگی و خاطرات مهدی طحانیان همان نوجوان 13 ساله‌ای است که بارها فیلم مصاحبه او با خبرنگار هندی در اردوگاه اسراء حزب بعث را دیده‌ایم. همان نوجوانی که به آن خبرنگار یاد داد که درست است که من اکنون اسیر هستم، اما من هستم که می‌گویم شما چه بکنید! چرا که من سرباز امامی هستم که حیات شما همه از فیض اوست! از همین رو حجاب را بر سر او کرد و به او یاد داد هرچه امام بگوید همان است! حالا در کتاب خاطرات‌اش هم به ما یاد داد که همه هویت از آن امام است و او اگر هویتی یافت از آن جهت بود که «سرباز کوچک امام» بود.
 
رهبر انقلاب بر روی این کتاب چنین تقریظ نوشته اند: «بسمه تعالی. سرگذشت این نوجوان شجاع و باهوش و صبور در اردوگاه‌های اسارت، یکی از شگفتی‌های دفاع مقدّس است؛ ماجراهای پسربچّه‌ی سیزده چهارده ساله‌ای که نخست میدان جنگ و سپس میدان مقاومت در برابر مأموران درنده‌خوی بعثی را با رفتار و روحیه‌ای اعجاب‌‌‌انگیز، آزموده و از هر دو سربلند بیرون آمده است. دل بر مظلومیّت او می­سوزد ولی از قدرت و تحمّل و صبر او پرمیکشد؛ این نیز بخشی از معجزه‌ی بزرگ انقلاب اسلامی است. در این کتاب، نشانه‌های خباثت و لئامتِ مأموران بعثی آشکارتر از کتابهای مشابهی است که خوانده‌ام. به‌هرحال این یک سند با ارزش از دفاع مقدّس و انقلاب است؛ باید قدر دانسته شود. خوب است سست‌پیمان‌های مغلوب ‌دنیاشده، نگاهی به امثال این نوشته‌ی صادقانه و معصومانه بیندازند، شاید رحمت خدا شامل آنان شود.»
 
«سرباز کوچک امام» را انتشارات پیام آزادگان با روایت خانم فاطمه دوست کامی، درباره­ی خاطرات اسارت مهدی طحانیان منتشر کرده است.