97/12/19 - 08:55
شماره مطلب : 12144
با حضور دبیرکل در کنفرانس صورت گرفت؛

تشریح فعالیت های تربیتی اتحادیه در کنفرانس بین المللی تربیت در ادیان ابراهیمی

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور با حضور در نخستین کنفرانس بین المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی به تشریح موفقیت ها و تجربیات اتحادیه در امور تربیتب نوجوانان پرداخت
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، دبیرکل اتحادیه با حضور در نخستین کنفرانس بین المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی به تشریح تجربیات اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در فرهنگ سازی تربیتی پرداخت.
در این نشست که با حضور جمعی از اندیشمندان و دانشمندان بین المللی و پژوهشگران عرصه تربیت در مشهد مقدس برگزار شد، حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه به تشریح تجربیات موفق اتحادیه در فرهنگ‌سازی تربیتی نوجوانان پرداخت.
تاریخی در ابتدا بر هویت و سابقه ۴۰ ساله اتحادیه به روش های کار تربیتی به لحاظ ساختار و محتوا در قالب‌های الگوسازی و خودسازی اشاره کرد.
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به ویژگی های دوران نوجوانی، این مقطع سنی را یکی از حساس ترین مقاطع سنی در افق تربیتی دانست.
وی خاطر نشان کرد: نوجوانان احساس استقلال می کند و به دنبال او راه هایی برای ابراز وجود و عرضه شخصیت خود هستند، و این اتفاقات باعث می شود که خلاقیت آنها و فعالیت های گروهی و جمعی شان در ترکیب با انرژی و روحیه بانشاط نوجوانی به منصه ظهور برسد و دوست داشته باشند تا در مواجهه با مردم خود را ثابت کنند.
تاریخی در ادامه، مروری بر فعالیت‌های متنوع انجمن های اسلامی سراسر کشور در فضای تربیتی، به انتقال تجربیات این مجموعه با اندیشمندان بین المللی پرداخت.
گفتنی است نخستین همایش بین المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی با حضور اندیشمندان مسلمان و سایر ادیان توحیدی از کشورهای مختلف در مشهد مقدس برگزار شد.