97/12/24 - 01:48
شماره مطلب : 12155
با حضور نماینده رهبری و دبیر کل اتحادیه در جمع پرشور دانش‌آموزان؛

پایان باشکوه جشنواره مدرسه انقلاب همدان

آیین اختتامیه جشنواره مدرسه انقلاب سال ۱۳۹۷ استان همدان با حضور نماینده مقام معظم رهبری و دبیرکل اتحادیه در جمع پرنشاط دختران انجمن اسلامی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، آیین اختتامیه جشنواره مدرسه انقلاب سال ۱۳۹۷ استان همدان با حضور نماینده مقام معظم رهبری و دبیرکل اتحادیه برگزار شد.

 

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با اشاره به بیانیه گام دوم رهبر انقلاب گفت: برای همدانی‌ها با آن تبار پرافتخار و پیشینه تمدنی این بیانیه پیام‌های متفاوتی دارد. تلاش علمی در استان همدان خیلی خوب بوده و آنچه تابحال از این استان منعکس شده حکایت از معدل خوب و اهتمام درسی و علمی دانش‌آموزان آن دارد.

 
حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به اینکه بچه‌های انجمن‌های اسلامی درس‌خوان و پرتلاش هستند که سهم بچه‌های همدان قابل توجه بوده است، تصریح کرد: باید متفکرانه به تاریخ نگاه کنیم و این دعوت قرآن کریم که مردم را به تفکر دعوت کرده است، مد نظر قرار گیرد.
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی را باید با نگاه خِرَد ببینیم تاکید کرد: برای بررسی انقلاب به تاریخ طی شده بر انسان و آنچه بر رویش انقلاب بر بشریت گذشته باید توجه داشته باشیم. بیانیه گام دوم انقلاب ما را با ظرفیت‌های کشور و نهضت‌ها روبرو می‌کند و دعوت به مواجهه متفکرانه دارد.
 
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: دشمن با هجمه تبلیغاتی، پروپاگاندا و آشفته‌سازی محیط با استفاده از ارائه مسائل رنگارنگ موسیقی، فیلم و تصویر مخاطب را در شرایط حیرتی قرار می‌دهد تا نتواند فکر کند، در چنین شرایطی تفکر و اندیشه نجات‌بخش است.
 
حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری گمشده امروز آموزش و پرورش را تفکر دانست و با بیان اینکه موضوعی که کمتر به آن توجه می‌‎شود تفکر است ادامه داد: کمتر در روش‌های تعلیمی ما اندیشه و تفکر فعال می‌شود و بیشتر حافظه سطحی است.
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه در ادامه با اشاره به اینکه حضور در کنار ابن سینا حس عجیبی به انسان می‌دهد افزود: ابن سینا فخر ایران، و اسلام و بشریت و این آرامگاه نماد تفکر و دعوت به عقلانیت و خردمندی است.
 
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با تاکید بر اینکه بچه‌های دهه هشتادی نشان دادند محدودیت‌ها، موانع و سنگ‌اندازی‌ها هیچ کدام مانعی در راه دفاع از انقلاب نیست یادآور شد: مقام معظمر رهبری در ورود به دهه پنجم انقلاب در بیانیه گام دوم مخاطب اصلی را جوانان خطاب کردند که باید به آن با نگاه ویژه نگریست.
 
حسین تاریخی با بیان اینکه مخاطب اصلی و مطالبه جدی رهبری برای رسیدن به قله انقلاب جوانان هستند در پایان گفت: شما جوانان توانمند و پرقدرت و پای کار هستید تا انقلاب با قدرت و شتاب راه خود را ادامه دهد و مسوولان باید بر روی قدرت شما حساب باز کنند و کشور منتظر نقش‌آفرینی جدی شما جوانان است.