98/1/6 - 12:28
شماره مطلب : 12164

بچه های گلستان در دل سیل آستین همت بالا زدند

دانش آموزان استان گلستان به صورت داوطلبانه و در قالب گروه های جهادی به کمک مردم مناطق سیل زده استان خود شتافتند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، در پی وقوع سیل ویرانگر استان گلستان و آسیب های جدی به ساکنین این استان در ایام تعطیلات نوروز98 دانش آموزان جهادگر این استان با حضور در مناطق سیل زده و کمک به رفع نیازهای فوری اقشار آسیب دیده، به سهم خود تلاش کردند سهمی در رفع غم و اندوه مردم سیل زده داشته باشند .

 

مسئول اتحادیه انجمن های استان گلستان با اعلام این خبر گفت: دانش آموزان انجمن های اسلامی استان گلستان بلافاصله بعد از وقوع سیل در استان به صورت خودجوش اعلام آمادگی کردند و برای کمک به مردم سر از پا نمی شناختند.

 

وی گفت: دانش آموزان انجمن اسلامی استان گلستان در قالب طرح اردویی و بصورت داوطلبانه از روز گذشته دوشنبه 5 فروردین در روستای محمدآباد و امیر آباد (بخش آق قلا )حضور یافته و همپای روستاییان، در امدادرسانی و کمک به مردم این مناطق سهیم شدند.

 

مسئول اتحادیه انجمن های استان گلستان تصریح کرد: باتوجه به اینکه ايام نوروز بازه زمانی مطلوب دانش آموزان براي حضور در اردوي جهادي و خدمات رسانی است، دانش آموزان دختر در قالب سه گروه به محل اسکان مردم سیل زده حاضر شدند و با فعالیت های مهارت آموزی در بخش بزرگسالان و پرستاری و بازی های فکری برای کودکان به خدمت رسانی در این منطقه سیل زده پرداختند.

 

وی افزود: در روزهای آتی فعالیت های دانش آموزان گلستانی در کمک رسانی بیشتر خواهد شد و خانه های افراد کهنسالی که توانایی رفع خسارت و آثار سیل را ندارند، لایروبی انهار کشاورزی و آماده کردن آنها برای آبیاری دوباره از جمله فعالیت های دانش آموزان پسر انجمن های اسلامی خواهد بود که این امر پس از مساعد شدن شرایط جوی منطقه امکان پذیر خواهد بود.

 

حسینی خاطرنشان کرد: پس ازوقوع سیل در استان گلستان ، بسیاری از منازل روستایی تخریب شد و خسارت دیدند و علاوه براین، متأسفانه این سیل ، خسارت‌های مالی قابل‌توجهی را نیز به اهالی روستاهای این استان وارد کرده که بی‌تردید، در این شرایط حضور امدادگرانی از جنس آرامش که نیازهای روحی و فکری آسیب دیدگان را کمی رفع کنند، از جمله مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که می‌توان برای روستاییان این مناطق انجام داد.

 

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در پایان از جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی به منظور کمک به سیل‌زدگان خبر داد و تصریح کرد: دانش آموزان با جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی از جمله (پتو، کنسروهای خوراکی و اسباب بازی) و توزیع آن به مردم سیل زده در این راستا خدمت رسانی کردند و البته کمک‌های خرد مردم می‌تواند راهگشای مشکلات بزرگی باشد و به راحتی می‌توانیم غم و غصه‌های مردم سیل زده را برطرف کنیم.