98/1/17 - 08:43
شماره مطلب : 12170
طعم شیرین راهیان نورِ دانش آموزی

هزار دانش آموز انجمن اسلامی پای درس عشق «همکلاسی آسمانی»

بیش از یک هزار دانش آموز انجمن های اسلامی سال نو خود را در کنار یادمان های هشت سال دفاع مقدس دوران دفاع مقدس و در جوار همکلاسی های آسمانی آغاز کردند.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، سالانه افراد زیادی از یادواره های شهدای هشت سال دفاع مقدس دیدن می کنند که البته بخش عظیمی از آن نیز در تعطیلات نوروزی است. در میان سفرهای راهیان نور عاشقان شهدا از مناطق و یادمان هایی که برای مناطق اصلی ساخته شده اند دیدن می کنند.
 
این یادمان ها رزمنده ها را به یاد گذشته و روزها پر از شور و خطر و انسانیت جبهه ها می اندازد و البته برای افرادی که سن چندانی ندارند محلی است تا با دلاورمردان میهنشان تجدید میثاق کنند و از آن ها درس مردانگی و آزادگی بگیرند. اجرای طرح اردوهای راهیان نور بهترین فرصت برای شناخت بیشتر از دوران دفاع مقدس و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت از نسل قبلی به نسل جدید است؛ یک اردوی تربیتی تمام و کمال که اثرات عمیق شخصیتی و تربیتی آن روی شرکت کنندگان در آن به دفعات مشاهده شده است.
 
در همین راستا اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بعنوان یکی از اصلی ترین پایگاه های اجتماعی امین دانش آموزی چند سالی است که با رویکرد تربیت حماسی، طرح راهیان نور را در ایام نوروز ویژه دانش آموزان برگزار می کند.
 
امسال نیز همچون سال های گذشته دانش آموزان انجمن های اسلامی سراسر کشور در طرح راهیان نور شرکت کردند و دلدادگان شهدا در مناطق عملیاتی غرب کشور به مناطقی همچون پاوه، ارتفاعات بازی دراز، سومار، تنگه مرصاد، قصرشیرین، پادگان ابوذر، قوچ سلطان و بانه قدم گذاشتند و همچنین مناطق عملیاتی جنوب کشور از جمله شلمچه، طلائیه، فکه، پادگان دوکوهه، فتح المبین، اروندکنار، هویزه، مسجد جامع خرمشهر، چذابه، دهلاویه پذیرای کاروان راهیان نور دانش آموزی بود.
 
این دوره از اردوی راهیان نور دانش آموزی با عنوان «همکلاسی آسمانی» با هدف آشنایی آینده‌سازان انقلاب اسلامی با فرهنگ ایثار و شهادت و تربیت مدیران تراز انقلاب اسلامی، به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در قالب 2 گروه خواهران و برادران در سراسر کشور از نیمه دوم اسفند سال 97 آغاز و تا آغازین روزهای سال جدید ادامه یافت و  بیش از یک هزار دانش آموز انجمن های اسلامی از سراسر کشور از این مناطق بازدید به عمل آورده اند و با دلاورمردان میهن‌شان بیعتی دوباره کردند.
 
دانش آموزان بازدید کننده از مقطع دوم متوسطه بودند و به ترتیب از تمامی استان های کشور به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در جنوب  و غرب کشور اعزام شدند. 
 
توزیع بسته های فرهنگی، برگزاری دعای کمیل، زیارت عاشورا و اقامه نماز جماعت از مهمترین برنامه های فرهنگی در اردوهای راهیان نور دانش آموزی بود.
 
لازم به ذکر این اردو هرسال پیش از تعطیلات سال نو آغاز و تا روزهای اول فروردین ادامه می یابد و دانش آموزان سراسر کشور داوطلبانه و با شور و اشتیاق فراوان به همراه مربیان خود در این طرح شرکت می کنند و به یاد همکلاسی های آسمانی خود قدم در این میدان ها
می گذارند و با تاسی به سیره و اندیشه  این شهیدان سال نو خود را آغاز می کنند.