98/1/17 - 16:08
شماره مطلب : 12171

دیدار نوروزی دانش آموزان انجمن های اسلامی با خانواده کم سن ترین شهید مدافع حرم

تعدادی از اعضای انجمن های اسلامی مدارس دخترانه رشت با حضور در منزل شهید مدافع حرم "بابک نوری هریس "، با خانواده این شهید بزرگوار دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ، همزمان با روزهای آغازین سال جدید، تعدادی از اعضای انجمن های اسلامی مدارس دخترانه رشت با حضور در منزل شهید مدافع حرم "بابک نوری"، با خانواده این شهید بزرگوار دیدار و گفتگو کردند.

 

در این دیدار، پدر و مادر شهید ضمن ذکر خاطراتی از شهید، برخی از ویژگی های ممتاز ایشان را بیان کردند.

مادر شهید با بیان اینکه بابک به ظاهرش می رسید اما از باطنش غافل نبود، گفت: مشارکت در مشارکت های اجتماعی و عام المنفعه مانند هلال احمر یکی از فعالیت های بابک است.

 

وی با بیان اینکه بابک مسجدی، هیئتی، ورزکار، بسیجی و ... بود، تصریح کرد: من و پدرش و کل خانواده بابک را پس از شهادتش شناختیم.

 

همچنین محمد نوری هریس، پدر شهید بابک نوری هریس با بیان اینکه خاطرات کل جبهه خود را نوشته‌ام، اظهار کرد: بابک به واسطه سوالات زیادی که از جبهه از من می‌کرد، دفتر خاطراتم را به او دادم تا مطالعه کند.

 

وی  با بیان اینکه من دو آلبوم پر از عکس از رزمندگان دفاع مقدس دارم که اکثریت شهید شده‌اند، افزود: بابک در همچنین فضا و خانواده‌ای رشد داشته است.

 

پدر شهید نوری با بیان اینکه هر  وقت اخباری از سوریه می آمد مشتاقانه اخبارش را دنبال می کرد، گفت: بابک نزدیک شش ماه بود که در سپاه برای رفتن به سوریه ثبت نام کرده بود و بالاخره مجوز رفتنش را اخذ کرد.

 

لازم به ذکر است شهید بابک نوری هریس، کم سن و سال ترین شهید مدافع حرم گیلان با ۲۵ سال سن، متولد ۱۳۷۱ و دانشجوی غیور بسیجی داوطلبانه برای دفاع از حرم بانوی مقاومت حضرت زینب کبری سلام الله علیها به صفوف رزمندگان مدافع حرم در سوریه ملحق شد و در عملیات آزاد سازی منطقه البوکمال بال در بال ملائک گشود و دعوت حق را لبیک گفت.