98/1/25 - 10:48
شماره مطلب : 12175
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان:

بیش از 12 هزار انجمن اسلامی دانش آموزی در مدارس فعال است

دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به رشد 16 درصدی نسبت به سال 96 گفت: در پایان سال 97 توانستیم 12 هزار و 282 انجمن اسلامی دانش آموزی را فعال کنیم.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ،«حسین تاریخی» روز چهارشنبه در هفتمین همایش راه روشن انجمن های اسلامی دانش آموزان(تبیین آیه سال 98) اظهار داشت: اکنون در متوسطه دوم هفت هزار و 321 انجمن و در متوسطه اول چهار هزار و 962 انجمن فعالیت دارند. 
 
وی با اشاره به اینکه اکنون هزار و 910 انجمن وارد سامانه عقیق اتحادیه شده است، در خصوص دیگر فعالیت های سال 97 اتحادیه گفت: 6 مراسم و برنامه جریان ساز از جمله مدرسه انقلاب، برنامه اربعین با عنوان در مسیر بهشت، دیدار با رهبر انقلاب در قالب بهار وصل، ورود سامانه دیده بان به شبکه، آغاز به کار سامانه فانوس در بستر مجازی برای دانش آموزان عضو اتحادیه و برگزاری کنگره را سال گذشته شاهد بودیم. 
 
دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان افزود: 358 مبلغ را برای برنامه های مخالف اعزام کردیم و 30 برنامه شامل برنامه تلویزیونی و نماهنگ و موشن گرافی و تیزر تولید شد. 
 
تاریخی خاطرنشان کرد: در حوزه رسانه ای و فعالیت های خبری 209 هزار و 600 بازدید از اخبار و مرور فعالیت های اتحادیه داشتیم. 
 
به گفته وی، دو جلد کتاب مجموعه جوانه ها تفسیر آیه سال 97 و مجموعه پرسمان دانش آموزی از دیگر فعالیت های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در سال 97 به شمار می رود. 
 
دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان یاد آور شد: هزار و 182 عنوان خبر در سال 97 منتشر و در برنامه مدرسه انقلاب 2 هزار نفر اردو برگزار شد. 
 
تاریخی ادامه داد: مسئولیت ما در سال چهلم فعالیت این تشکل دانش آموزی سنگین تر است و امسال وظیفه داریم ورود اتحادیه را در قالب برنامه ها و جشن ها بزرگ بداریم. 
تاریخی با بیان اینکه البته مسئولانی که این پرچم را به دست ما داده‌اند را نیز باید ارج بگذاریم، افزود: توقع است بتوانیم با طراحی و برنامه ریزی متناظر با بلوغ تشکل کارها را عرضه کنیم گرچه نیروسازی که مهمترین ماموریت اتحادیه است اقتضای آن گردش نیرویی است و کسانی که در این اتحادیه فعالیت دارند مرتب به روز می شوند و فارغ‌التحصیلان ما وارد عرصه های دیگری برای ایجاد نقش در اجتماع می شوند به همین دلیل چهل سال فعالیت اتحادیه به معنای ماندگاری نیروهایش نیست بلکه از حیث آرمان ها، شعارها و ماموریت ها هر سال پخته تر و توانمندتر شده ایم. 
 
وی از برگزاری سیزدهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در شهریور امسال خبر داد و اظهار داشت: انجمن سالی پر کار و پر شور اما به حسب سخت افزاری و مالی سالی سخت را در پیش دارد و این نشان می‌دهد باید عزم خود را جدی تر کنیم و با اراده بتوانیم امسال را با فروغ پشت سر بگذاریم.
 
دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان نیز با اشاره به اینکه اقدامات مهمی هم در حوزه خواهران انجام شد، گفت: سند جامع شبکه پشتیبان در حوزه خواهران تدوین شد. 
 
تاریخی خطرنشان کرد: تدوین کارنامه استانی با تجمیع فعالیت ها برای ارزیابی کارهای استانی، انتشار کتاب الگوی تعالی دختران، سازماندهی پشتیبانی نرم افزاری در حوزه روابط عمومی، تولیدات رسانه ای گسترده و جریان سازی خبری، احیا 2 هزار ساعت از فیلم‌های قدیمی اتحادیه، سازماندهی 20 شماره از نشریه آینده سازان به عنوان قدیمی ترین رسانه دانش آموزی و افزایش تولیدات رسانه ای دانش آموزان، از دیگر فعالیت های اتحادیه در سال گذشته به شمار می رود. 
 
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، انتشار نامه دانش آموزان عضو اتحادیه به مکرون رئیس جمهور فرانسه و اقدامات جهادی در مناطق سیل زده را از دیگر فعالیت های اتحادیه دانست. 
 
در این همایش که اعضاء انجمن و مسئولان استان و اعضا قرارگاه ملی پسران حضور داشتند، گروه سرود طلایه داران استان تهران با موضوع چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین گذشت چهل سال از فعالیت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به اجرای برنامه پرداختند.
 
در این همایش همچنین از منظومه فکری تربیتی نوجوان و چهار جلد مجموعه افق های آرمانی رونمایی شد