98/2/2 - 08:35
شماره مطلب : 12181
برپایی جشن انتظار دانش آموزی

برگزاری جشن های بزرگ نیمه شعبان ، از جنس فعالیت های دانش آموزی

همزمان با نیمه شعبان، شنبه شب سراسر کشور غرق در شادی و نور شد و انجمن های اسلامی دانش آموزان دوستداران اهل بیت علیهما السلام و مشتاقان ظهور با برپایی برنامه های متنوع، میلاد منجی عالم بشریت را جشن گرفتند.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ، همزمان با نیمه شعبان به مناسبت میلاد منجی عالم بشریت، سراسرکشور غرق در شادی و نور است واتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در سراسر کشور  به فراخور تنوع فرهنگی و اقلیمی در جای جای گستره ی این مرز و بوم، با برپایی جشن های متعددی، ارادت خود را به امام عصر (عج) نشان دادند.
 
پایتخت شنبه شب همزمان با میلاد باسعادت حضرت ولی عصر (عج) سراسر نور و سرور شد و اتحادیه انجمن های اسلامی شهر تهران نیز با برگزاری مراسم ویژه دانش آموزان این روز بزرگ را جشن گرفت.
 
برگزاری جنگ های شاد و متنوع در سطح شهر ، اجرای تواشیح و مولودی خوانی ،سخنرانی با محوریت مهدویت از برنامه های ویژه میلاد با سعادت امام عصر (عج ) در بیشتر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خواهد بود .
 
دانش آموزان و همه منتظران ظهور حضرت صاحب الامر (عج) در استان آذربایجان غربی از اوایل ماه شعبان با آذین بندی و چراغانی میادین ، مساجد و خیابان ها اعیاد شعبانیه را جشن گرفته اند و دستان نیاز را به آستان حق دراز کرده اند و عاجزانه تمنای ظهور یگانه منجی بشریت را دارند و از برنامه های ویژه این استان می توان به دسته بندی نقل و شکلات و شیرینی و توزیع آن بین مردم  اشاره کرد.
 
 
دانش آموزان انجمن های اسلامی و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در استان زنجان در هیئت های انصارالمهدی با خیمه های معرفت ، موضع مهدویت رامود بحث قراردادند و برای ظهور دست به دعا شدند.
 
دانش آموزان مومن و خداجو و عاشق و دلباخته رسول مکرم اسلام (ص) و خاندان و اهل بیت پاک و مطهر آن بزرگوار در استان سمنان هم  از چند روز پیش در آستانه نیمه شعبان با آذین بندی و چراغانی خیابانها، مساجد، اماکن عمومی، سردرب منازل و مکانهای کسب و کار و برپایی ایستگاههای صلواتی برای برگزاری جشن های سالروز ولادت قائم آل محمد (عج) آماده شدند.
 
یکی از بخش های بسیار خوب این مراسم جشن تهیه و پخت کیک است که در بیشتر اتحادیه  استان های کشور این اتفاق زیبا رقم خورده است و دانش آموزان با پخت کیک و برگزاری مراسم جشن و سرور از میهمانان امام عصر پذیرایی جانانه کردند.
 
دانش آموزان انجمن های اسلامی با برپایی ایستگاههای صلواتی در بیشتر معابر عمومی و مساجد به ویژه خیابانهای مرکزی شهرها پذیرای خیل عظیم مردم شیعه و سنی خواهند بود.
 
 
اعیاد شعبانیه فرصت مغتنمی است تا جوانان باحضور در جشن ها با سیره عملی و زندگینامه ائمه خدا آشنا شوند در این موالید که بادرس آزادگی از سید سالارشهیدان امام حسین (ع) و درس جوانمردی و ادب ازقمر بنی هاشم علمدار کربلا حضرت عباس (ع) و درس استقامت و صبر از سید الساجدین امام سجاد (ع) شروع و تا نیمه شعبان و میلاد منجی عالم بشریت و حامی مستضعفان حضرت  ولی الله العظم (عج) ادامه یافته و راه مستقیم وروشن زندگی شیعی وعلوی را برای نه تنها مردم ایران بلکه همه شیعیان وازادی خواهان جهان تبیین می کند.
 
کلام آخر 
قطعا بر پاییی جشن های نیمه شعبان و حضور پر شور جوانان در برپایی این جشن ها قدرت شکست ناپذیر قدرت الهی را به رخ جهانیان می کشد و جوانان امام زمانی (عج) در نیمه شعبان با اهتمام ویژه به برپایی آئین های با شکوه و پرمحتوا ، عظمت آرمان مهدویت و اوج اقتدار خویش را با امید به آینده روشن به نمایش می گذارند.