98/2/11 - 13:56
شماره مطلب : 12200

تقدیر دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از نوجوان غیور ایرانی

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور از امیرحسین عرب نوجوان سیرجانی که در مسابقات کاراته از رویارویی با نوجوان صهیونیست انصراف داد و به مدال نقره دست یافت، تقدیر کرد.
 به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، امیرحسین عرب چند ماه پیش در فینال مسابقات بین‌المللی کیوکوشین بلغارستان و در حالی که امید اصلی قهرمانی بود، در فینال از رویارویی با حریف خود از رژیم اشغالگر قدس انصراف داد و به مدال نقره این مسابقات بسنده کرد اما این موضوع رسانه‌ای نشد و تنها در سطح خانواده و دوستان باقی ماند تا اینکه چند روز پیش در حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور با حضور در شهر کرمان در مراسمی از اقدام انقلابی و شجاعانه این دانش‌آموز سیرجانی تقدیر کرد.
 
دبیرکل اتحادیه در این مراسم گفت: شاید برخی اتفاقات باعث شود که عده‌ای تصور کنند در روزگاری که فضای مجازی استیلا پیدا کرده و اوضاع با نسل‌های قبلی تفاوت‌های زیادی داشته، نوجوانان کشورمان هم روحیات و آرمان‌هایی متفاوت از نسل‌های قبلی یافته‌اند، ولی امثال امیرحسین عرب و آرین غلامی و نوجوانان غیوری که اخبار شجاعت‌شان را در ماه‌های اخیر شنیده‌ایم، نشان می‌دهند که رگ و ریشه نوجوانان امروز ایران، همان است که پدرانشان در دوران جوانی و نوجوانی داشته‌اند. درست است که روزگار عوض شده و برخی شرایط و اقتصائات جامعه نیز متفاوت از گذشته است، ولی روحیه و آرمان‌های نوجوانان کشور ما در خدمت ایران اسلامی عزیزمان است و نوجوانان ایرانی ظلم‌ستیزتر و آزاده‌تر و شجاع‌تر از همیشه هستند.
 
تاریخی ادامه داد: مهم‌ترین نکته اقدام شجاعانه امیرحسین این است که او خودش این تصمیم را گرفت، نه کسی به او توصیه کرد و نه از ترس کسی این کار را کرد. او خودش به خاطر آرمان عدالتخواه و ظلم‌ستیزش حاضر نشد در برابر حریف صهیونیست بایستد و نشان داد که نوجوان ایرانی چقدر پای حرف و عقیده‌اش راسخ و استوار است.
 
گفتنی است امیرحسین عرب، دانش آموز 16 ساله سیرجانی چندی پیش در مسابقات بین‌المللی بلغارستان با عبور از سد حریفان خود به فینال مسابقات جهانی رسید و در این مرحله به حریفی از رژیم صهیونیستی برخورد کرد که از رویارویی با او انصراف داد و به مدال نقره مسابقات بسنده کرد.