98/2/16 - 15:25
شماره مطلب : 12208
مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌ آموزان زنجان

دانش آموزان زنجانی #پیک_مهربانی می‌شوند

مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌اموزان زنجان با بیان اینکه دانش آموزان زنجانی پیک مهربانی می‌شوند، گفت: تا به حال بیش از ۱۰۰ سبد مهربانی به همت دانش آموزان انجمن اسلامی پر شده و تا روز پنج‌شنبه تمامی سبدهای مهربانی تکمیل می‌شود. قرار است نیمی از این سبدها به مناطق سیل‌زده و نیمی از آنها در بین نیازمندان استان توزیع شود.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، محمد رضاخانی گفت: #سبدهای- مهربانی هر سال توسط دانش‌آموزان اتحادیه انجمن اسلامی جمع‌آوری می‌شد اما امسال به دلیل مشکلاتی که برای مردم در سیل به وجود آمد، دانش‌آموزان تصمیم گرفتند که با شروع ماه مبارک رمضان، کمک‌های خود را افزایش دهند. به همین دلیل زنبیل‌هایی تهیه شد و هر سبد به نام یکی از ائمه نام‌گذاری شد.
 
وی با تأکید بر اینکه ۲۰۰ سبد در بین دانش‌آموزان توزیع شد، ادامه داد: دانش‌آموزان علاقه‌مند سبدها را برده و در مجتمع یا محل به جمع‌آوری کمک‌ها اقدام می‌کنند تا به این طریق مشارکت بیشتری برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی اتفاق افتد.
 
مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزی استان زنجان اضافه کرد: تا به حال بیش از ۱۰۰ سبد پر شده و تا روز پنج‌شنبه تمامی سبدهای مهربانی تکمیل می‌شود. قرار است نیمی از این سبدها به مناطق سیل‌زده و نیمی از آنها در بین نیازمندان استان توزیع شود.
 
وی افزود: در واقع دانش‌آموزان نقش پیک مهربانی را ایفا می‌کنند و این نوعی آموزش برای آنهاست تا وقتی در شرایط اینچنینی قرار می‌گیرند، بتوانند به نیازمندان کمک کنند.
 
رضاخانی با اشاره به اینکه این دانش‌آموزان در حالت عادی حتی حاضر نیستند در خرید برای خود ۱۰۰ تومان تخفیف بگیرند، ادامه داد: همین دانش‌آموزان سبد در دست می‌گیرند و در بین آشنایان و افراد محله کمک جمع‌آوری می‌کنند.
 
مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزی استان زنجان تأکید کرد: مسئولان انجمن اسلامی این برنامه را طرح‌ریزی کردند و بچه‌ها نیز استقبال خوبی از این طرح کردند و تلاش می‌کنند مایحتاج مورد نیاز خانواده‌های نیازمند برای وعده افطاری را فراهم کنند.
 
وی با بیان اینکه این اتفاق بازخورد خوبی داشته است، ادامه داد: دانشگاه زنجان نیز از این کار استقبال کرده و از ما خواسته‌اند که تعدادی سبد برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در بین آنها توزیع کنیم.
 
مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزی استان زنجان گفت: هر کدام از این سبدها به نام یکی از ائمه نام‌گذاری شده و دانش‌آموزان با نیت و تمسک به امام مورد نظر تلاش می‌کنند این کار را به نحو احسن انجام دهند.