98/2/25 - 13:50
شماره مطلب : 12222
یادداشت / حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری

مقام بی‌نظیر حضرت خدیجه کبری(س) ام‌المؤمنین در اسلام

حضرت خدیجه(س) این بانوی بزرگ جزو بانوان به کمال‌رسیده در عالم است، حقی که ایشان بر جامعه‌ی مؤمنان از اول تا آخر و بر همه‌ عالم بشریت دارد، حق منحصر به فردی است.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،  حضرت خدیجه(س) این بانوی بزرگ، جزو بانوان به کمال‌رسیده در عالم است و از نظر عرفان، عقل، سعه‌ی وجودی، برکت، بصیرت، مِهر، وفا، صفا و فداکاری، درجه‌ یک است.
 
حضرت خدیجه(سلام‌الله‌علیها) خصائص فراوانی دارد و بدون تعارف، صدرنشین منظومه‌ صفات و خصائص این بانوی بزرگ، مقام مادری فاطمه(س) قرار دارد.
 
ضمناً از این طریق می‌شود به اسرار نهفته در شخصیت حضرت خدیجه پی برد که دارای چه ظرفیت ممتازی از نظر حقیقت وجودی بوده که توانسته حامل نور فاطمه(سلام‌الله‌علیها) باشد؛ همان نوری که عالم و بهشت از آن خلق شده و امتداد آن در شخصیت اولیا است. امروز نیز نور پربهجت مهدوی که امتداد همان نور فاطمه است، همه‌ عوالم را روشن کرده است.
 
وقتی بانوی بزرگواری چنین افتخاری داشته باشد، بیانگر شخصیت آن بانو است.
 
حقی که حضرت خدیجه(سلام‌الله‌علیها) بر جامعه‌ مؤمنان، از اول تا آخر و بر همه‌ عالم بشریت دارد حق منحصر به فردی است.
 
امیدوارم در این زمینه حق‌شناسی شود و حال قدرشناسی در ما باشد و یاد آن حضرت و عرض ارادت به ایشان که ام‌المؤمنین به معنای واقعی کلمه هستند، در بین ما رواج داشته باشد. توجه داشته باشیم که این هدیه چگونه به ما رسیده و آن واسطه، به منزله‌ دست خدا در تقدیم این هدیه به بشریت بوده است.